Ana Sayfa Krediler En kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Banka hesabı açmak için herhangi bir şart aranmaz iken, kredi kartı başvurularında bazı şartlar aranmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise, kredi kartı limitlerinin kişilere teminatsız olarak verilmesi ve kişilerin ödeme yapmamaları durumunda bankaların tahsilat problemi yaşamasından kaynaklanmaktadır. Bankalarda sadece güvenilir olarak belirledikleri müşterilerine kredi kartı vermektedir. Peki güvenilir müşteri yani kredi kartı alabilecek kişiler kimlerdir, en kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Şartlar

Kredi notu, gelir bilgisi, kredi sicili ve borç/limit oranı bankaların kredi kartı verirken dikkat ettikleri faktörlerdir. Bankalar bu faktörler sayesinde güvenilir müşterilerini belirlerler. Kredi notu yüksek ve gelir sahibi kişiler kolaylıkla kredi kartı alırken, kredi notu düşük ve işsiz kişilerin kredi kartı alması oldukça zordur.

Kredi sicili bozuk olmayan ve kredi notu belirli seviyelerde olan kişiler herhangi bir gelirleri olmasa da kredi kartı alabilir. Bu kişilerin kredi kartı alması için kredi kartı satıcılarına başvurmaları gerekmektedir. Her bankanın kredi kartı satıcıları bulunmaktadır ve bu satıcılar kişilerin kredi kartı alıp alamayacağını kontrol ettikten sonra kredi kartı başvurusunu gerçekleştir. Bu kişilerle anlaşarak geliriniz varmış gibi gösterebilir ve kredi kartı alabilirsiniz. Kısacası, işsiz kişilerde belirli şartları sağladıklarında kolaylıkla kredi kartı alabilirler.

Finansbank – Enpara Kredi Kartı

Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması olan Enpara’da kredi kartı hizmeti de verilmektedir. Enpara hesabı açtıktan sonra banka kartını aldıktan kısa bir süre sonra kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Yapılan başvurular internet ortamında yapıldığı için Enpara’dan kredi kartı almak kolaydır.

Yapı Kredi – Worldcard

Yapı Kredi bankası en çok kredi kartı satıcısına sahip olan bankaların başında gelmektedir. Bankanın herhangi bir çalışanıyla irtibata geçerek kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Worldcard’ın birçok avantajı olmakla birlikte en çok kullanılan kredi kartlarından birisidir.

Akbank – Axess Kredi Kartı

Axess kredi kartı almak için internetten başvuru yapabileceğiniz gibi şubeye de başvuru yapabilirsiniz. Taksitli nakit avans seçeneğinin olduğu Axess kredi kartlarıyla birçok alışverişinizi yapabilir ve fatura ödemeleri gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası – Bonus Kredi Kartı

Ülkemizin en büyük 3. banka kuruluşu olan Garanti Bankası en kolay kredi kartı veren bankaların başında gelmektedir. Bonus kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde Bonus puan kazanabilir ve bu puanları diğer harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse, kolay kredi kartı almak için bazı şartları sağlamanız yeterlidir. Bu şartları sağlıyorsanız kolay kredi kartı alan bankalara başvuru yapmanız yeterlidir. Hatırlatmakta fayda var, kredi kartı başvurunuz sonuçlanmadan yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunmanız kredi notunuzu düşürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz