Ana Sayfa Krediler İNG Bank Hoş Geldin Faizi Şikayetleri

İNG Bank Hoş Geldin Faizi Şikayetleri

Televizyonlarda reklamları dönen İNG Bank hoş geldin mevduat faizi hakkında halk çok memnun değil. İlk bir yıl boyunca bankacılıktan çok memnun olan insanlar bir yılın sonunda bankayı terk ediyorlar. Mutlu birliktelikleri sadece ilk bir yıl süren reklam programından sonra farklı bankanın mevduat faizine geçmek durumunda kalıyorsunuz. Bu durumda İNG Bank hoş geldin faizi şikayetleri bir yıldan sonra başlıyor.

Merkez Bankası’nın bir bir faiz arttırdığı son günlerde bankalar da aynı oranda kredi faizlerini ve mevduat faizlerini değiştiriyor. Kredi verebilmeleri için de mevduata para toplamaları gerekiyor. Şuan hemen hemen tüm bankalarda mevduat faizleri yüzde 20 lere yakın. Bazı bankalar ise İNG Bankası gibi hoşgeldin faizlerleri ile müşterileri çekiyor. Peki hoş geldin faizi neden yüksek ? İNG bankası bunu tamamen bankasının tanıtımı için reklam amaçlı yapıyor ancak gözden kaçırdığı en büyük şey bir yılın sonunda müşteri kaybetmesi.

İNG Bank Hoş Geldin Faizi

İNG Bank Hoş Geldin Faizi

Şuan devlet bankaları bile mevduatlara yüksek faiz verir iken İNG bankası TL mevduatlarına 1 yılın sonunda yüzde 10 faiz ödüyor. Bu durumdan şikayetçi olan müşteriler ise TL’nin değer kaybı karşısında zarar ediyor. Farklı bankaların mevduat hesaplarına bakiyelerini taşıyor. Sadece müşteri kazanmaya ancak elindeki müşterileri tutmak için normal mevduat faizlerini düzenlemeyen bankayı ilk bir yıl için kesinlikle öneriyorum. Uzun süreli kullanmak isteyen müşteriler için ise bileşik faizin yüksek olacağı bir banka tercih etmesi kendi karlarına olacaktır.

Hoş Geldin Faizi Neden Bir Yıl ?

Bir çok banka ilk yıl için müşterilerine yüksek mevduat faizleri sunuyor. Bunun amacı müşteri kazanma amacı ile yapılmış reklamdır. Aradaki faizin yüksek olması tamamı ile bankanın karından eksilmektedir. Tüm müşterilere yüksek faiz sunulması mümkün değildir. Kampanya adı altında hoş geldin faizi yapıldığı için merkez bankası ile olan anlaşmalar gereği sürekli yüksek faiz uygulanamaz. Belirli limitler çerçevesinde olmalıdır. Devlet bankaları mevduat faizlerini düşük tutar iken özel bankaların mevduata verdikleri faizler yüksektir. Özel bankalar 50,000 TL’ye kadar devlet güvencesi altında olduğunu unutmayın. Hatta bu durumda tereddütünüz var ise farklı bankalarda 50,000 TL lik olacak şekilde mevduatlar oluşturabilirsiniz. Bir bankanın batması durumunda riskinizi sıfıra indirmiş olursunuz.

Tüm bankaların kendilerine göre kampanya ve uygulamaları bulunmaktadır. Eğer mevduat değil de geri ödemesi düşük banka kredisi araştırıyor iseniz alakalı konumuzu okuyabilirsiniz. Size uygun olan kredi ve faiz yanıltması hakkında detaylı yazımız mevcuttur. Dosya masrafları eksper ücretleri derken bazı bankalar faiz oranlarına gizli yükleme yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz