Ana Sayfa Krediler Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır 2019

Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır 2019

Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır 2019

Et ithalatının rekor kırdığı bir yılı geride bırakan Türkiye 2019 a güçlenerek giriyor. Hayvancılığı geliştirmek ve tekrardan tarım ve hayvancılık ülkesi olabilmek için hibe desteği vermeye başladı. Bunun için devletten hayvan hibesi nasıl alınır 2019 yılı için şartlar nedir ? Tarım alanında kırsal alanda gelişmeyi amaç edinen hayvan hibesi desteğinden yararlanmak için başvuruyu kaçırmayın.

Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır 2019

50 farklı alanda hayvancılık projesi meclisten geçti. 2019 yılı için toplam 37 milyon liralık hibe verilecek. Açıklamayı basına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli açıkladı. Hayvancılık yapmak isteyenlere geri ödemesiz hayvan desteği ile yardım edilecek. Böylece zamanında hayvanlarını kaybetmiş yada bir şekilde şehre yerleşmiş ancak köyüne dönüp ülke için üretim yapmak isteyen vatandaşın yanında olunacak. 50 farklı projede hayvan hibesi nasıl alınır sizin için en mantıklısı hangisidir inceleyelim.

Devletten Hayvan Hibesi

Son destek ile birlikte Türkiye Toplamda 681 milyon TL civarında köylümüze yardımda bulunmuştur. Artan et fiyatları ve azalan hayvan sayısını tekrarda ülkede arttırıp eski refaha konuşulması için verilen kararlardır. Verilecek hayvan desteği ile 7000 kişinin hayatını idam ettirebilmesi için iş bulabileceği amaçlanmaktadır. Hibe destekleri ile toplam yatırımların 1,5 milyar TL üzerine çıkması planlanıyor. Bunun için havyan kredisi veren bankalar da düzenleme yapıyor.

Hibe Dışında Hayvan Destekleri

Hayvancılık alanında en çok gelişmeleri yaşayacağımız bir yıla giriyoruz. Özellikle et ithalatından sonra yerli et yetiştirme projesine ayrılan büyük yatırımlar 2019 yılında meyvesini vermeye başlayacak. Devletten hayvan hibesi nasıl alınır bunun dışında bankadan hayvan kredisi nasıl çekilir ? Devlet 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi başvurusu projesini de geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. İş kurmak isteyen için ise açıkladığı geri ödemesiz hibe hayvan kredisi 2019 yılında verilmeye başlanıyor. Ekonomi için en temel adım olan üretim devlet desteği ile artacak işsizlik rakamları düşecek ithalat azalacaktır.

Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır

Hayvan hibesi başvurusu için Tarım ve Orman bakanlığı üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Bunun için gerçekten hayvancılıktan anladığınızı gösterir eski bir kayıt belgesi olması gerekiyor. Köyüne geri dönmek üzere hibe desteği almak isteyenler ise hayvanların yaşayacağı yerin tesisi yaşam alanları gibi evraklarını vermeleri gerekiyor. Köye kesin dönüş yapacaklarına inanılması gerekiyor. Hibe desteğinden gelen hayvanları satıp ya da farklı bir yol ile paraya çevirip şehirde kalma düşüncesi olanların önüne geçilecek gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz