QNB Finansbank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?
15 Kasım 2019 00:12 | Son Güncellenme: 23 Aralık 2019 10:18
1
A+
A-

Ülkemizdeki en büyük bankalardan birisi olan ve müşteri kitlesini her geçen gün biraz daha artıran QNB Finansbank, müşterilerine para transferleri noktasında farklı seçenekler sunar. Bu seçeneklerden birisi de cebe havale olup, havale anlayışını baştan aşağı değiştirmektedir. Havale, bir hesaptan farklı bir hesaba ya da bir isme yapılabilirdir. Para gönderilen kişinin banka hesabı yok ya da para adına gelmiş ise banka şubesine giderek, sıra bekledikten sonra parasını buradan alabilirdir. QNB Finansbank cebe havale ile söz konusu durum tamamen değişmiş ve insanlara önemli bir kolaylık sağlanmıştır.

QNB Finansbank Cebe Havale

QNB Finansbank cebe havale nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce bu işlemin genel özelliklerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Cebe havale, adından da anlaşılacağı gibi bir QNB Finansbank müşterisinin kendi vadesiz hesabından bir cep telefonuna para göndermesi demektir. Evet, yanlış okumadınız. Buradaki işlem bir cep telefonu numarasına havaledir. Bundan dolayı alıcının banka kartının ya da banka hesabının olması gerekmez. Cep telefonu numarası olması yeterlidir. Bunun dışında farklı bir şart yoktur. Bahse konu işlem şu şekilde yapılabilir:

  • İlk olarak QNB Finansbank internet şubesine ya da mobil bankacılığa girilir.
  • Buradan para transferlerine, ardından da havaleye geçiş yapılır.
  • Cebe havale seçilir.
  • Alıcının cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası ve gönderilmek istenen tutar ilgili alanlara girilir.
  • İşlem onaylanır.

Bu adımların sonucunda para, ilgili cep telefonuna gönderilmiş olur. Bu işlem için alınan masraf 9 TL’dir. İşlem tamamlandıktan sonra alıcının cep telefonuna bir şifre gönderilir. Bu şifre para çekerken kullanılır.

Cebe Havale Edilen Para Nasıl Çekilir?

Cebe havale ile gelen paranın çekilmesi de çok kolaydır. Öncelikle bu paranın çekilmesi için banka şubelerine kadar gidilmesine gerek yoktur. ATM’lerden paranın çekilmesi mümkündür. Bunun için kartsız işlemler menüsünde giriş yapılarak para çekilebilir. Para çekmek için göndericinin telefon numarası, alıcının telefon numarası ve kendisine gelen şifre gereklidir. Bu bilgiler girildikten sonra para çekimi yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.