Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

  Kredili mevduat hesabı, Ziraat Bankası müşterilerinin, hesaplarında para olmadığı zamanlarda hesaplarına tanımlanan ek limit dahilinde para transferi, ödemesi yapabilmelerini sağlayan bir ek hesap türüdür. Kredili mevduat hesabı, Ziraat Bankası tarafından başvuru üzerine aktif hale getirilen bireysel bir hesaptır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı, acil nakit ihtiyacı duyan hesap […]

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nedir?
23 Aralık 2018 20:56 | Son Güncellenme: 12 Mart 2019 18:48
18
A+
A-

 

Kredili mevduat hesabı, Ziraat Bankası müşterilerinin, hesaplarında para olmadığı zamanlarda hesaplarına tanımlanan ek limit dahilinde para transferi, ödemesi yapabilmelerini sağlayan bir ek hesap türüdür. Kredili mevduat hesabı, Ziraat Bankası tarafından başvuru üzerine aktif hale getirilen bireysel bir hesaptır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı, acil nakit ihtiyacı duyan hesap sahiplerinin, herhangi bir bankaya gitmeden kredi başvurusunda bulunmadan masraf yahut komisyon ödemeden hesaplarından kredi kullanabilmesini sağlamaktadır. Kredili mevduat hesabının, hesap sahiplerine sağladığı en iyi avantajlar şunlardır;

  • Hesap sahiplerinin vadesi gelmiş ödemelerinin, vade tarihinde hesaplarında para olmasa dahi ek limitinden ödeme yapılabilir.
  • Gecikmesi halinde gecikme faizi işleyen kredi kartı ve fatura borçları, temerrüde düşmeden ödenebilir.
  • Ziraat Bankası hesabına her ay ödenmesi için talimat verilen ödemeler, ödeme tarihinde hesapta para olmasa dahi yapılabilir.
  • Hesaplara tanınan kredi limiti, alışverişlerde kullanılabilir.
  • Ziraat Bankası mevduat hesabına tanımlanan kredi miktarı kadar ATM’lerden nakit para çekilebilir.
  • Kredili mevduat hesabından kullanılan kredi için tahsil edilen faiz miktarının, belirli periyotlar ile tahsil edilir ve paranın kullanıldığı gün ile orantılı olarak faiz hesap edilir.
  • Ayrıca kredili mevduat hesabından kullanılan anapara faizinin ödendiği sürece hesaptan bu kredinin kullanılması için herhangi bir işlem sınırı bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabına tanımlanan ek limitten para çekilip aynı gün hesaba para yatırılması halinde dahi 1 günlük faiz tutarı yansıtıldığını göz önünde bulundurarak işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabına Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı açtırmak için; internet bankacılığı, cep bankacılığı, Ziraat mobil uygulaması, Ziraat çağrı merkezi, Ziraat ATM’leri ve Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabilir. Kredili mevduat hesabına başvuru yapacak kişilerin, Ziraat Bankası üzerinde bir hesaba sahip olmaları gereklidir. Ayrıca kredili mevduat hesabı başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularının kabul edilmesi için kredi notunun 1400’den yüksek olması gereklidir.

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabına başvuru yapmak için detaylı bilgiye https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/kredili-mevduat-hesabi bu linkten ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı

Acil nakit ihtiyacı bulunan Ziraat Bankası’nın bireysel müşterileri, kredili mevduat hesaplarına başvuru yaparak herhangi bir komisyon ve hesap ücreti ödemeden hesaplarına tanımlanan kredi limitinden faydalanabilirler. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabından kullanılan krediler için herhangi bir vade uygulaması olmamakla beraber her ay için %2 ila %2.25 arasında değişen oranlarda faiz uygulanmaktadır. Ancak bu faiz tutarı dışında kullanılan para için ek bir ücret ödenmesi gerekli değildir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.