Ana Sayfa Kartlar Akbank Axess Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Akbank Axess Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Akbank kullanıcılarının genellikle akıllarında olan sorulardan biri de Axess sanal karttır. Bu kartı nasıl alabileceğinizi anlatmadan önce sizlere bu kartın ne olduğunu ve biraz da özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Akbank kullanıcılarına yenilik yaparak Axess sanal kart hizmetini devre soktu. 

Akbank Axess Sanal Kart Nedir?

Akbank Axess sanal kart adından da anlaşılacağı üzere online alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir karttır. Bu kart ile birlikte sadece internet üzerinden değil de telefon üzerinden de rahatlıkla alışveriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. 

Akbank sanal kart adı üzerinden de anladığınız gibi elle tutulabilir bir kart değildir. Sanal ortamda var olan bir kart olmaktadır. Akbank sanal kart için alışveriş limitleri de online olarak veya telefon üzerinden yapılacak harcamalar esnasında istenilen kadar düşürülüp arttırılabilir. Ayrıca anında sıfırlamak da mümkün. Şöyle ki limit sıfırlanabilme ihtimali olduğundan dolayı sanal kartın çalınması veya kaybolması gibi 3. Kişiler tarafından kullanılabilmesi de engellenebiliyor. Bu yazımızda sizlere bu kadar avantaj sağlayabilecek olan Akbank Axess sanal kart nasıl oluşturulabilir onu anlatalım. 

Akbank Axess Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Akbank Axess sanal kart çıkartmak için öncelikle internet bankacılığı menüsüne girmeniz gerekmektedir. İnternet bankacılığına girdikten sonra kart işlemleri menüsüne girmeniz gerekecektir. Bu bölüm üzerinden Sanal Kart oluştur kısmına girmeniz gerekecektir. Daha sonra sanal kart oluşturulur. 

Ya da cep telefonu üzerinden de sanal kart oluşturabilirsiniz. Cep telefonlarınızın SMS bölümüne giriniz, Sanal+ boşluk+ karta ait en son 4 sayı yazılır. (bu son 4 rakam Axess karta ait ise kullanıcı Axess sanal kart, Wings karta ait ise kullanıcı Wings sanal kart, Free Karta ait ise kullanıcı Free sanal kart çıkarmış olur.) Hazırlanan mesaj arından da 5990’a gönderilir.

Akbank Axess Sanal Kart Limiti Belirleme

Akbank Axess Sanal kart limiti ilk açıldığında 0 TL olarak belirlenmektedir. Kart kullanıcısı doğrudan Akbank Direkt intenet bankacılığına girer, Ardından buradan “ Sanal kart limit değişimi” seçeneğine girer, Sanal Ker Limit Değişimi menüsü üzerindeki yönlendirmeler ile beraber intenetten sanal kart limiti değişir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz