Ana Sayfa Kartlar TEB Bonus Kart Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

TEB Bonus Kart Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Günümüzde kredi kartı kullanımı günlük hayatımızın önemli bir yerini kaplamaktadır. Nakit kullanmak yerine alışverişlerini kredi kartı ile gerçekleştiren kısım büyük çoğunlukta. Bu kadar sık kullanım sonucunda biriken, ödenemeyen borçlar da akla gelen ilk konu. Özellikle gelire uygun olmayan kredi kartı kullanımı borçların birikmesine ve ödenemeyecek hale gelmesine sebep olmaktadır. Borcunu ödemekte zorlanan vatandaşın sayısındaki artış ile devlet bu konuda birkaç çözüm ileri sürdü. Bunların başında ise kredi kartı borcunu taksitlendirme imkanı geliyor. 

TEB diğer birçok banka gibi kullanıcılarına kredi kartı imkanı sunuyor. Bu yazımızda ise TEB Bonus kart kredi kartı borcunun taksitlendirme seçeneklerinden, bu işlemin nasıl gerçekleştirilebileceğin bahsedeceğiz. 

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerinin borçlarını ödemekte zorlandıkları zamanlarda taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Bu yüzden kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde geciktirmek yerine kartınızı taksitlendirme seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Böylelikle borcunuzu ödemediğinizin için kredi notunuzu düşürme tehlikesiyle karşılaşmak zorunda kalmayabilirsiniz. 

Eğer Türkiye Ekonomi Bankası Bonus Kartına sahipseniz ve borcunuzu ödeyemediğiniz için taksitlendirme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem borcunuzun asgari tutarını ödemek olacaktır. Çünkü taksitlendirme işlemi ancak asgari tutarınızı ödedikten sonra kalan borç üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Asgari tutarınızı ödedikten sonra TEB müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmek istediğiniz taksitlendirme işleminden bahsedebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 200 0666 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisiyle gerçekleştireceğiniz görüşmeden sonra TEB şubesine giderek kredi kartınızın borcunu taksitlendirmek için dilekçe vererek başvuruda bulunabilirsiniz.  Başvurunuzun onay alması durumunda borcunuz belirlenen bütçenize uygun ve makul aylık ücretler ile taksitlendirilecektir. 

Kredi kartınızın borcunu taksitlendirme işleminde sonra borcunuza herhangi bir indirim yapılmayacağı gibi aynı zaman ek olarak faiz eklenir. Bunun yanı sıra taksitlendirmenizi peşin ödemek isterseniz faiz indirimi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için bu bilgilerinin hepsinin Türkiye Ekonomi Bankası aracılığı ile yapmanız gerekmektedir. Çünkü her banka her müşteri için ayrı hesaplamalar yapmaktadır. Eğer finansal karnenizde kredi notunuz düşük ve diğer bankalarda ki ödemelerinizi de gerçekleştirmemişseniz onay alamayabilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra aldığınız bilgiler ile birlikte işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz