Ana Sayfa Kartlar Akbank Axess Kart Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Akbank Axess Kart Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Akbank Axess kart Akbank’ın en çok kullanılan kredi kartlarından biri olmaktadır. Bu yazımızda kartını yenilemek isteyen müşterilerin nasıl kartlarını yenileyebileceklerinden bahsetmeye çalışacağız. Akbank Axess kartınızı aldığınızda üzerinde bir son kullanma tarihi bulunur. Her banka kartının ve kredi kartının son kullanma tarihi vardır. Bu tarih geçtiği zaman kartınızı kullanmanız mümkün değildir. Bunun için eğer son kullanma tarihine yaklaşmış bir kartınız var ise bir an önce kart yenileme yapmanız gerekecektir. 

Kart yenileme yaparak yeni kartınızda yine ileriki bir zamana ait bir son kullanma tarihi olacaktır. Bu tarihe kadar yeni kartınızı kullanabileceksiniz. Aynı zamanda da yeni kartınız eski kartınıza göre yenilenmiş bir şekilde gelir ve yeni kartınızın üzerinde çip ile birlikte eğer onay verirseniz direkt olarak alışverişlerinizde kullanmanız mümkün olacaktır. 

Akbank Axess Kart, Kart Yenileme Yapmanın Adımları

Eğer son kullanma tarihi geçmiş bir kartınız var ise kartınızı yenilemeniz mümkün olacaktır. Yeni kartınız ile birlikte rahatlıkla kullanım yapabilirsiniz. 

Kredi kartınızın üzerinde yer alan son kullanma tarihi dolmuş ve aktif kullanımı 180 günden daha az olan kredi kartlarınız için fazladan aidat ya da üyelik ücreti ödememek için bankanıza iptal başvurusu yapabilirsiniz. Aksi takdirde, bankalar eğer eski kredi kartınızı iptal ettirmezseniz hem kullanılmayan kredi kartınız için hem de aktif kullandığın kartınız için yıllık kart ücreti tahsil edebiliyor.

  1. Kartınızın yenileme işlemleri için Akbank müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve yeni kartınızın mevcut olan adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Aynı şekilde bizzat en yakın Akbank şubelerine giderek, kartınızı yenilemek istediğinizi belirtmeniz gerekecektir. Bir form doldurduktan sonra yeni kartınızın adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Yeni kartınız mevcut adresinize geldikten sonra aktifleştirme işlemini gerçekleştirip, rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta ise mevcut adresinizdir. Adresinizi bankanız içerisinde kontrol etmeniz gerekecektir. Adresiniz değişmiş ise mevcut güncel adresinizi Akbank görevlilerine bildirmeniz gerekecektir. Akbank görevlileri adresinizi güncelledikten sonra rahatlıkla sizlere bir hafta içerisinde yeni kartınız gönderilmesi mümkün olacaktır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz