Ana Sayfa Bankacılık 2020 Yılı Konut Kredisi Faiz Oranları 0.79’a Düştü

2020 Yılı Konut Kredisi Faiz Oranları 0.79’a Düştü

Merkez Bankasının 2019 yılında uygulamış olduğu güçlü TL politikası ile birlikte faiz oranları hızla aşağı yönde ilerlemektedir. Kamu bankaları ise kredi faiz oranlarında aşağı yünlü bir ivme kazanması ile birlikte özellikle konut alımlarında ciddi destek sağlamışlardır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi, Vakıfbank Sarı Panjur ve Halkbank tarafından konut alımlarında daha önce 0.99 faiz oranı ile sağlanan kredi Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK’ın açıklaması ile 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren yeni konut alımlarında 0.79 aylık faiz oranı ile konut finansman desteği sağlanacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken konut alımı için yeni yapılmış evlere ve firma stoklarında olan evler için geçerli olacaktır. Yani yeni evler için kredi sağlanacak olup bireysel başvurular aylık 0.79 faiz oranı ile değerlendirilecektir.

bu kapsam dışından kalan ev alımları için 0.99 aylık faiz oranı uygulanacaktır. Sizde bir konut almayı düşünüyorsanız evin ekspertiz değerinin %80 ine kadar kredi kullanarak evinize kavuşabilirsiniz.

2020 yılı ortalarına doğru faiz oranın 5 puan daha düşmesi beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz