İş Bankası EFT Ücretleri ve Saatleri

İş Bankası EFT Ücretleri ve Saatleri
11 Mayıs 2019 02:22 | Son Güncellenme: 11 Mayıs 2019 02:24
0
A+
A-

Ülkemizin en eski banka kuruluşlarından olan İş Bankasında EFT ve Havale ücreti talep edilmektedir. Bu ücretler gönderilen hesaplara göre değişiklik göstermekle birlikte, paranın transfer saatine göre de değişiklik göstermektedir. Banka saat 09:00 ile 17:15 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında yapılan işlemlerde EFT ücreti daha düşüktür. Hesaplara göre değişiklik göstermekle birlikte günlük EFT limiti 100.000 TL’dir.

İş Bankası EFT Saatleri ve EFT Ücretleri

EFT saatleri 09:00 ile 17:15 arasında yapılmaktadır. Şubeden yapılan işlemlerde EFT ücretleri fazla iken İnternet bankacılığı veya mobil bankacılıkta EFT ücretleri daha düşüktür. Özellikle düşük tutarda EFT yapmak isteyen kişilerin şubeden işlem yapmaması gerekmektedir.

  • Şubeden yapılan EFT işlemlerinde talep edilen tutar 55 TL’dir.
  • Bankamatikten yapılan EFT işlemlerinde EFT ücreti 12 TL’dir.
  • İşcep veya İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde talep edilen ücret 5 TL’dir.
  • Müşteri hizmetlerinden yapılan EFT işlemlerinde masraf 55 TL’dir.

EFT İşlemi İçin Gerekli Bilgiler

EFT işlemlerini gerçekleştirmek için kişinin IBAN, isim ve soy isim bilgisini bilmeniz gerekmektedir. Tutar girildikten sonra ikinci aşamada kişinin hesabının hangi bankada olduğu gözükmektedir. İşlemi teyit ettirmek için kişinin hesabının olduğu bankanın adını öğrenebilirsiniz.

EFT işlemleri en geç 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir. 24 saat boyunca gerçekleşmeyen işlemler iptal olur ve tutar geri iade edilir. EFT işlemlerinin iptal edilmesinin sebebi girilen bilgilerin yanlış olmasıdır. Bankalar bazı durumlarda bilgileri düzelterek işlem yapabilir.

EFT’nin yanlış hesaba yapılması durumunda paranın iadesi oldukça zordur. Bu tamamen parayı alan kişinin tasarrufuna kalmıştır. Bankalar bu noktada işleme müdahale etmemektedir.

Cebe Havale İşlemi

Cebe havale işlemleri bir gün içerisinde en fazla 2 kez yapılabilir. Cebe havale yapmak için kişinin TC kimlik numarasını ve cep telefonunu bilmeniz yeterlidir. Paranın gönderileceği kişi cep telefonuna gelen mesajla tutarı bankamatik aracılığıyla çekebilir. İşlem ücretleri gönderen kişiden kesilmektedir.

Hafta sonu EFT işlemleri gerçekleşmez. Cuma günü mesai saatlerinin dışında yapılan işlemler pazartesi günü gerçekleşmektedir. Aynı şekilde, resmi tatillerde de EFT işlemleri gerçekleşmemektedir. EFT işlemlerinin yapılabilmesi için bankanın aktif olarak çalışması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.