Ana Sayfa Kartlar Ziraat Maximum Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Ziraat Maximum Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

Ziraat Maximum sanal kart oluşturma ile ilgili önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Ziraat Maximum sanal kartınızı nasıl oluşturacağınıza değinmeden önce sanal kart ile ilgili birkaç bilgi verelim.

Son zamanlarda internetin yoğun bir şekilde kullanılmasıyla birlikte sanal ortamlardaki değişmeler artmıştır. Artık bankalar müşterilerinin rahatlıkla sanal alışverişlerinde kullanabileceği yeni sanal kartlar oluşturmuşlardır.

Ziraat Maximum Sanal Kart Nedir?

Ziraat Maximum sanal kart adından da anlaşılacağı üzere sanal ortamda kullanabileceğiniz kart anlamına gelmektedir. Elde tutulur gözle görülür bir kart değildir. Sadece sanal ortamlarda kullanabileceğiniz bir kart olmaktadır. Limitini belirledikten sonra rahatlıkla limiti kadar kullanabilirsiniz. 

Gelin sizlerle birlikte Ziraat Maximum sanal kart nasıl oluşturulur göz atalım.

Ziraat Maximum Sanal Kart Oluşturma

Ziraat Maximum sanal kart oluşturmak için aşağıda yer alan adımları tekrarlamanız gerekmektedir. 

  1. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılır.
  2. Menüden kartlarım > kredi kartlarım adımı takip edilir.
  3. Açılan sayfada kart işlemleri bağlantısına tıklanır ve sanal kart oluştur denilir.
  4. Oluşturulacak sanal kart için limit belirlenir ve kart oluşturulur.
  5. Ekrana ilgili sanal kartın kullanımı için gerekli olacak 16 haneli kart numarası, CVV kodu ve kart kullanım tarihi bilgisi yansıtılır.

Ekrana yansıyan bu üç bilgi internet ortamında ödeme yapabilmek için ihtiyacınız olan bilgilerdir ve herhangi bir yere kaydetmeyip her kullanımda hesabınıza girip buradan bakmanız tavsiye edilir. Ziraat bankası aracılığıyla sanal kredi kartı kullanan tüketicilerin bu kullanım nedeniyle herhangi bir ücret ödemesi yapması gerekmez. Kısa süre içerisinde oluşturulup kullanılmaya başlanabilen bu kartın bağlı olduğu asıl kartla ilgili bir ücretlendirme politikası varsa yani aidat vb. ödüyorsanız bu ödemenin sanal karttan etkilenmeyeceğini unutmamanız gerekir.

Ziraat Maximum Sanal Kart Limit Belirleme

Sanal kartınızı oluşturduktan sonra diğer önemli adım ise limit belirleme adımıdır. Çünkü limit ilk sanal kartınızı açtığınızda 0 olarak belirlenmiştir. Sizler internet bankacılığı üzerinden kredi kartlarım ve sanal kart sekmesine tıkladığınızda limit belirleme kısmından istediğiniz ve kullanabileceğiniz kadar olan kısmı limit olarak belirleyebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz