Ana Sayfa Kartlar VakıfBank Worldcard Temassız Ödeme Açma ve Kapama

VakıfBank Worldcard Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Temassız ödeme özelliği birçok banka tarafından sunulan özelliklerden biridir. Tüketicilere sağladığı kolaylıklarla öne çıkan bu özellik birçok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. Bu yazımızda temassız ödeme özelliğinin nasıl kullanılabileceğini ve nasıl kapatılacağına değineceğiz. 

Vakıfbank Worldcard Temassız Ödeme Özelliği Nedir?

Temassız ödeme özelliği kullanıcıya alışverişinin ödeme sırasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Şifre girme, bekletme gibi sorunları ortadan kaldırarak temassız ödeme özelliği tanımlı olan kartınızı POS makinesine okutarak ödeme gerçekleştirmenizi sağlar. Ödeme anında oluşan uzun sıralara veda etmemizi sağlayan bu özellik birçok banka tarafından kullanıcılara sunulan bir özelliktir ve tüketici istediği zaman tasarrufunu sağlamaktadır. 

Bütün bu iyi özelliklerinin yanı sıra temassız ödeme özelliğini kullanan tüketicilerin dikkat etmesi gereken birkaç durum söz konusudur. Örneğin ödeme süresi kısaldığı için ne kadar ödediğinize bakmadan ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Tüketicilerin yaşamaktan korktuğu bir başka durum ise hırsızlıktır. Kartının çalınması durumunda şifresiz alışveriş imkanı sağlayan temassız ödeme özelliği artık kolaylık sağlamaktan çok pişmanlık sağlayan bir özelliğe dönüşebilir. Böyle durumlarda hemen bankanızı arayarak kartınızı iptal ettirebilirsiniz. 

Vakıfbank Worldcard Temassız Ödeme Özelliği Açma

Temassız ödeme özelliğinden henüz yararlanamayan kullanıcılar için bu özelliği aktif hale getirmenin yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

Vakıfbank temassız kart özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, internet şubesini kullanıyor ise bu özelliği aktif etmek için internet şubesinden yararlanabilirler. 

Eğer internet şubesini kullanmıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarakta temassız ödeme özelliğini açabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 222 0 724 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine isteğinizden bahsederek bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank şubelerinden birine gitmekte kartınızın temassız ödeme özelliğini açmak için izleyebileceğiniz bir diğer yoldur. Şube çalışanlarına isteğinizi söyleyerek bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. 

Vakıfbank Worldcard Temassız Ödeme Özelliği Kapama

Worldcard a tanımlı olan temassız ödeme özelliğini kapatabilmek için gerçekleştirebileceğiniz işlemleri aşağıda paylaştık. 

İnternet şubesi kullanıcıları temassız ödeme özelliğini internet şubesinden açabildikleri gibi aynı zamanda kapatabilmektedirler.

İnternet şubesi kullanmıyorsanız ise müşteri hizmetlerini aramak bir diğer yoldur. 0850 222 0 724 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. 

Son olarak Vakıfbank şubelerine gerçekleştireceğiniz ziyaretler ile bu özelliği kapatmanız mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz