Halkbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma

Halkbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma
4 Şubat 2020 23:09
1
A+
A-

Halkbank banka kartı ve kredi kartı sahibi olanların yapması gereken bir diğer önemli şey ise şifre almaktır. Çünkü şifre almadan kartlarınızla herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir. Bizler de sizin bu sorununuzu çözmek için hangi aşamalarla bu şifreleri alabileceğinizi göstermek istedik. İşte aşağıda yer alan adımlarla rahatlıkla kart şifrelerinizi alabileceksiniz. 

Kart şifrenizi alırken dikkat etmeli ve herkes tarafından kolayca bilinebilecek şifreler almamaya özen göstermelisiniz. Doğum tarihiniz ya da tuttuğunuz takımınızın tarihi gibi klasik şifrelerden kaçınmaya özen göstermelisiniz. Şifrenizi siz dışında ikinci kişilerle paylaşmamalı ve şifrenizin sadece size özel olduğunu unutmamalısınız. 

Halkbank Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifre Alma Yöntemleri

Aşağıda sizlere sunduğumuz yöntemlerle birlikte rahatlıkla banka kartı ve kredi kartı şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra şifrenizi unutmamaya çalışmalı ve başka kişilerle bu şifrenizi kesinlikle paylaşmamalısınız. 

Şifreyi Sms ile Alma: SIFREyazdıktan sonra aralarında birer boşluk bırakarak kartın son 6 hanesini, anne kızlık soyadının ilk 2 harfini3404’e sms gönderin. SMS’lerin Türkiye’den gönderilmesi gerekiyor, yurtdışından gönderilen smsler geçersiz olacaktır. Yurt dışında şifre almak isteyen kişiler Halk Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi alabilir. Sms göndererek şifre alabilmek için operatörünüzün Turkcell, Vodafone veya Avea(Turk Telekom) hattına sahip olması gerekmektedir. Yeni şifrenizin kartınıza yüklenmesi için Halk Bankası bankamatiklerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Alışveriş yapmadan önce lütfen atm’lere kartınızı takarak şifrenizi onaylayın. ATM’den şifrenizi  onaylamazsanız, alışverişlere devam etmeniz mümkün olmayacaktır. 

2. Müşteri Hizmetleri İle Şifre Alma: İkinci önemli adım ise müşteri hizmetlerini arayarak kart şifrenizi almaktır. 0850 222 0 400 numaralı Halk Bankası müşteri hizmetleri numarasından hemen şifre talebinde bulunabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra mutlaka ATM’lerde onayını gerçekleştirmeyi unutmamalısınız. Bununla ilgili müşteri hizmetlerine soru sorabilirsiniz.

3. İnternet şubesinden:Halk Bankası internet şubesine (https://www.halkbank.com.tr) giriş yaptıktan sonra “Kredi kartlarım / şifre üretme” sayfasına giriş yaptıktan sonra yeni şifrenizi alabilirsiniz.

4. Şubelerden:En yakın Halk Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla yeni şifrenizi alabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.