Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Ziraat Bankası POS Cihazı Nasıl Alınır ve Nasıl Kapatılır?

Ziraat Bankası POS Cihazı Nasıl Alınır ve Nasıl Kapatılır?

POS cihazı bulunmayan ya da bozuk POS cihazı olan işletmeciler günden güne müşteri kaybetmeye günümüz şartları içerisinde mahkumlardır. Eğer sizler de müşteri kazanmak ve daha çok satış yapmak istiyorsanız POS cihazınızı işletmenize koymalısınız. 

Günümüzde de özellikle öğrenciler burs ve kredilerini Ziraat Bankası aracılığı ile almaktadır. Bundan dolayı da Ziraat Bankası kartlarının kullanımında ciddi oranda artış görülmüştür. Bu yazımızda işletmeciler için Ziraat Bankası POS cihazlarının nasıl alınacağı ve var olan Ziraat Bankası POS cihazlarının nasıl iptal edileceğine dair bilgiler sunacağız. 

Ziraat Bankası POS Cihazı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası POS cihazı satın almak isteyen işletmecilerin mutlaka iş yerlerini tescil ettirmiş olması gerekmektedir. Tescil edilmeyen hiçbir iş yerine POS cihazı verilmemektedir. Özellikle de POS cihazı işlemleri sırasında sizlerden tescil ile ilgili belgeler istenebilmektedir. 

Eğer ticaret belgeleriniz var ise Ziraat Bankası POS cihazı talebinizi banka şubesinden ya da kolaylık sağlamak adına internet sitesinden rahatlıkla yapabilirsiniz. https://www.bankkartpos.com.tr/ sitesine girdikten sonra bilgileri doldurup, başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Başvurunuz kabul edildikten sonra Ziraat Bankası aşağıda yer alan belgeleri sizlerden isteyecektir. 

Şahıs Şirketleri

Şahıs firmaları; Ziraat Bankası pos cihazı başvurularında; işletmeye ait vergi levhasını, pos cihazı başvurusunda bulunan kişinin kimlik aslı, sicile kaydedilen imza beyannamesi, herhangi bir esnaf ve ticaret odasına kayıtlı bulunan firmaların kayıtlı olduğunu gösteren onay belgeleri sunulması gereklidir.

Sermaye Şirketleri

Türk Ticaret Kanunu kapsamında çok ortaklı olarak kurulan Anonim, Limited yahut Komandit şirketler; pos cihazı başvurusunda bulunurken; vergi levhası örneğini, şirketin kuruluşunun yer aldığı Ticaret sicili gazetesinin bir fotokopisini, sermaye şirketine ortak olan tüm ortakların kimlik fotokopileri ve şirkete ait imza sirkülerini başvurularına eklemeleri lazım olur.

Ziraat Bankası POS Cihazı Nasıl Kapatılır?

Ziraat Bankası var olan POS cihazınızı iptal ettirmek için müşteri hizmetlerini arayabilir ve en yakın Ziraat Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Müşteri hizmetleri iptal ile ilgili sizlere yardımcı olacaktır. Ziraat Bankası POS destek numarası olan 0850 202 3500 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz