Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Akbank ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Akbank ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

Birine acil para göndermek istiyorsunuz ama yanınızda kartınız mı yok? Paranız hazır ama kartınız yanınızda değilse yine çözüm var. Bu çözüm de kartsız ATM’den para yatırma çözümüdür.

Birçok banka ATMsi gibi Akbank ATM’lerinden de rahatlıkla para yatırma ve para çekme işlemlerinizi kart olmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ATM’den nasıl kolay bir şekilde para yatırabileceğinizi ve para çekebileceğinizi anlatacağız. Söylediğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız rahatlıkla para yatırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. 

Ayrıca sizlere şu uyarıyı da yapmakta fayda var banka görevlileri dışında herhangi birinden yardım istememeye özen göstermelisiniz. 

Akbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Akbank ATM’lerinden kartınız olmadan istediğiniz kişiye para gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak dakikalar içerisinde istediğiniz kişiye sorunsuz bir şekilde para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

  • ATM’deki “GİRİŞ” tuşuna basılır.
  • Kartsız İşlemler ana menüsündeki Para Çekme butonu altındaki “Referans Numarası ile Para Yatırma” fonksiyonu seçilir.
  • Akbank Direkt Mobil ekranında gösterilen referans numarası gösterilir.
  • Para yatırılır ve makbuz alınır.

Yukarıdaki adımları dikkatli bir şekilde tamamlarsanız kartsız para yatırma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz. Referans numarası ise para göndereceğiniz kişinin mobil uygulaması üzerinden elde edebileceği bir referans numarasıdır. Ondan referans numarası isteyerek rahatlıkla işlemlerinize devam edebilirsiniz. Aksi takdirde para yatırma işleminiz başarı ile tamamlanamaz. 

Kartsız kolay bir şekilde nasıl para yatırabileceğinizden bahsettik. Şimdi sizlerle beraber bir diğer önemli konu olan ATM’den kartsız para çekebilme konusuna değineceğiz.

Akbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Akbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para yatırdığınız gibi aynen kartsız bir şekilde para da çekebileceğinizi biliyor muydunuz? 

  1. Akbank Direkt uygulamasından para çekme bölümüne geçiş yapılır.
  2. Referans kodu ile para çekme bölümüne giriş yapılır ve çekilecek tutar ilgili bölüme yazılır.
  3. ATM’deki giriş ekranına basıldıktan sonra Referans numarası ile para çekme denilir.
  4. Referans numarası gösterilir ve para çekimi böylece tamamlanır.

Bu işlem için limitiniz ise 4000 TL olmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz