Ana Sayfa Bankacılık Ziraat Bankası Ek Hesap ve Özellikleri

Ziraat Bankası Ek Hesap ve Özellikleri

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan farklı hizmetlerden birisi de ek hesaptır. Birçok banka tarafından sağlanan bu hizmet sayesinde insanlar en acil zamanlarındaki nakit ihtiyaçlarını kolay bir şekilde gidermekte ve sorunlarını çözmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası ek hesap ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Ek Hesap Nedir?

Ziraat Bankası ek hesap; vadesiz hesaplardaki paranın bitmesi ile devreye giren ve belirli bir limite kadar banka müşterisine nakit veren hesaptır. Kredili mevduat hesabı olarak da bilinen söz konusu hizmet sayesinde insanlar, hesaplarında para bitse dahi, belirli bir limite kadar para kullanmaya devam edebilir. Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafından verilen bu hizmette, güncel faiz oranları uygulanır. Piyasa koşulları ve Merkez Bankası tarafından belirlenen para politikasına göre söz konusu oranlar farklılık gösterebilir. Ziraat Bankası ek hesap özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kredili mevduat hesabından kullandığınız bakiye ay ya da 3 ay sonunda kesilir ve hesabınıza para yatırıldığı zaman buradan tahsil edilir.
  • Bu hizmeti kullananlar, hayat sigortası hizmetinden yararlanabilir.
  • Kredi mevduat hesabı üzerinden nakit çekimini 7/24 ATM’lerden yapabilirsiniz.
  • Ek hesabınızı kullanmak için öncelikle bankaya giderek ya da telefon bankacılığı üzerinden bu hizmeti aktif hale getirmeniz gerekir.

Kredili mevduat hesabı için belirlenen limitler genellikle bankaların inisiyatifindedir. Dolayısıyla burada kişilerin gelirlerinin ne kadar olduğu son derece önemli bir detaydır ve buna bağlı olarak da tanımlanan limit değişir. Genel itibari ile kişinin gelirinin 3 katına kadar limit belirlenir.

Ek hesabı kullandığınızda günlük olarak faiz işler. Buradan çektiğiniz parayı ne kadar erken yatırırsanız, o kadar düşük faiz öderseniz ki, bu da son derece olumlu bir durumdur. Vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda buradan otomatik olarak kullandığınız kredi tahsil edilir. Son olarak da vadesiz hesabınızdaki para bitmeden, ek hesabınızdan para çekemeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz