Ana Sayfa Bankacılık İş Bankası ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

İş Bankası ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

İş Bankası, kullanıcılarına özel olarak ATM’den birçok işlemi yapabilmelerine olanak sağlamıştır. Artık banka müşterileri ATM üzerinden kartlı ve kartsız olarak birçok işlemi gerçekleştirebilmektedirler. Bundan dolayı da her geçen gün banka müşterisinin sayısında ciddi oranda artışlar yaşanmaktadır. Sizlerden gelen ATM’den nasıl başkasının hesabına para yatıralabileceği sorusunu cevaplamak için böyle bir yazı hazırladık.

Yazımıza değinmeden önce sizlere para yatırma konusunda bir fikir vermek isteriz. Eğer zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, akıllı telefonunuza indireceğiniz banka uygulamanız ile birlikte dakikalar içerisinde para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hem de daha az komisyon ücreti ödeyerek bu işlemi gerçekleştirmeniz önemlidir. 

Ama yine de ATM kullanacaklara özel İş Bankası ATM’den nasıl hesaba para yatırabileceğinizden bahsedeceğiz. 

İş Bankası ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Başkasının hesabına para yatırmadan önce hesap numarası ve iban numarası bilgilerini karşı taraftan istemeyi unutmayınız. 

  1. İş Bankası Bankamatikten (ATM’den) GİRİŞ Tuşuna basınız.
  2. Kartsız İşlemler Ana Menüsünden “Hesaba Para Yatırma” butonuna tıklayınız.
  3. Parayı yatıran kişi, gelen ekrandan kendi “T.C. …
  4. Para yatırılacak Hesabın Numarası ve Şube Kodu girerek “Evet” seçeneğine tıklayınız. Bununla birlikte yatırmak istediğiniz rakamı seçerek, para yatırma işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Bunun haricinde kartınızı takarak, para gönderme kısmını işaretlemelisiniz. Yine hesap numarası ve şube kodunu girerek para yatırmak istediğiniz miktarı işaretlemeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz