Ana Sayfa Bankacılık Yapı Kredi Esnek Hesap ve Özellikleri

Yapı Kredi Esnek Hesap ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Yapı Kredi, verdiği farklı hizmetler ile dikkat çeker. Bahse konu hizmetlerden birisi de esnek hesap olup, banka müşterilerine farklı kolaylıklar sağlar. Bu kolaylıkların başında acil nakit ihtiyacının giderilmesi gösterilebilir. Bilindiği gibi insanlar, farklı nedenlerden dolayı acil nakde ihtiyaç duyabilir ve bu tür durumlarda kredi başvurusu ve bunun sonuçlanması, çok uzun bir süreç haline dönüşür. Dolayısıyla da esnek hesap, bu noktada çok daha doğru bir tercih olarak dikkat çeker. Bu yazımızda, Yapı Kredi esnek hesap hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi esnek hesap, diğer bankalar tarafından sunulan kredili mevduat hesabı olarak ifade edilebilir. Halk arasında ise ek hesap olarak bilinen hesap türüdür. Bu hesap, kişinin vadesiz hesabına bağlıdır ve vadesiz hesaba ek bir limit tanımlar. Vadesiz hesapta para bittiği anda bu limit otomatik olarak devreye girer ve insanlar, hesaplarında para var gibi harcama yapmaya devam edebilir. Bu hesap ile fatura ödemesi, havale, EFT ve benzer işlemlerin yapılması söz konusudur. Ayrıca buradaki para ATM’lerden nakit olarak da çekilebilir.

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan bu hizmette, Merkez Bankası tarafından belirlenen tavan faiz uygulanır. Söz konusu faiz ise normal durumlar için %1,6 iken, gecikme durumlarında %2’dir. Günlük olarak uygulanan faize vergiler de eklenir. Plan yaparken bu hususları göz ardı etmemeniz son derece önemlidir.

Bu hesaptan sadece TL olarak çekim yapabilirsiniz. Esnek hesap için banka şubeleri ya da telefon bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Sizin için belirlenecek limit, geliriniz dikkate alınarak hesaplanacaktır. Genellikle gelirinizin birkaç katı kadar limit belirlendiğini belirtmemiz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz