Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Ziraat Bankası CepBank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası CepBank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, para transferi noktasında müşterilerine önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan birisi de cebe havale olup, adından da anlaşılacağı gibi cep telefonu numarasının kullanılarak havalenin gerçekleştirilmesidir. Bahse konu işlem için herhangi biz zaman kısıtlaması yoktur ve 7/24 yapılabilir. Bu sayede insanlar, en acil durumlarda dahi Ziraat Bankası vadesiz hesaplarından sevdiklerine ya da diğer kişilere para transferi yapabilir. Bu yazımızda, Ziraat Bankası CepBank cebe havale konusunda merak edilen bütün hususlara değineceğiz.

Cebe havale, normal havaleden daha farklıdır. Cep telefonu numarasına yapılan havale, ATM’lerden çekilebilir. Böylece insanlar bankada sıra ya da bankanın mesai saatinin gelmesini beklemek zorunda kalmaz. Bu bakımdan çok büyük bir kolaylık sağladığının bilinmesi gerekir.

Ziraat Bankası CepBank Cebe Havale

Öncelikle cebe havale işlemini sadece banka müşterileri yapabilirken, paranın gönderildiği kişi ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Gönderilen kişide sadece 18 yaş ve cep telefonu şartı aranır. Bunun haricinde herhangi bir şart söz konusu değildir. Ziraat Bankası CepBank cebe havale şu şekilde yapılır:

  • İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden hesaba giriş yapılır.
  • Açılan seçeneklerden önce havaleye, daha sonra da cebe havale seçeneğine gidilir.
  • Alıcının kimlik ve telefon numarası eklendikten sonra gönderilmek istenen tutar girilir.
  • İşleme onay verilir ve alıcının cep telefonuna referans kodu gider. Böylece işlem de tamamlanmış olur.

Yukarıda yer alan adımların sonunda işlem sorunsuz olarak tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra ise alıcının en geç 24 saat içinde parayı çekmesi gerekir. Aksi durumda Ziraat Bankası güvenlik gerekçeleri ile parayı göndericinin hesabına aktarır ve böylece işlem iptal edilmiş olur.

Cebe Havale ile Gelen Parayı Çekme

Ziraat Bankası cebe havale ile gelen para ATM’lerden çekilebilir. Bunun için banka kartına ya da banka hesap numarasına gerek yoktur. Kartsız işlemler menüsünden para çekmeye ve bunun ardından da cebe gelen havale seçeneğine gidilir. Buradaki ilgili yerlere alıcının kimlik ve telefon numarası ile gelen tutar ve referans kodu girilir. Ayrıca göndericinin telefon numarasının da girilmesi gerekir. Bu adımlar izlenerek para çekilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz