Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? ING Bank CepBank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

ING Bank CepBank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Uzun zamandır ülkemizde faaliyet gösteren ING Bank, teknolojiyi müşterilerinin kolaylık yaşaması ve bir takım işlemleri zorlanmadan yapması için etkin olarak kullanmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisinin cebe havale olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yazımızda ING Bank CepBank cebe havale nasıl yapılır sorusunun cevabını ayrıntılı olarak vereceğiz.

Cebe havale, neredeyse bütün bankaların müşterilerine sunmuş oldukları bir hizmettir. ING Bank tarafından da sunulan bu hizmetin temelinde, vadesiz bir hesaptan cep telefonu numarasına para gönderilmesi vardır. Bu işlem için mesai saatlerinin beklenilmesine gerek yoktur, ayrıca göndericinin vadesiz hesabının olması gerekirken, alıcının banka müşterisi olmasına dahi gerek yoktur. Sadece cep telefonu numarası olması yeterlidir.

Cebe havale ile acil para transferleri sorunsuz olarak yapılabilir. Günün her saatinde yapılan bu işlem sonucunda alıcı, kendisine gelen parayı ATM’den rahatlıkla çekebilir.

ING Bank CepBank Cebe Havale

ING Bank CepBank cebe havale için öncelikle banka tarafından geliştirilen mobil uygulamanın kullanılması gerekir. Söz konusu uygulamanın adı ParaMara olup, Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebilir. Bu uygulamayı indirdikten sonra sisteme giriş için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Uygulama içerisinde öncelikle para transferleri bölümüne buradan da cebe para gönder seçeneğine gelin. Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarası ve göndermek istediğiniz tutarı yazarak, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra parayı gönderdiğiniz kişiye bir kod gidecektir. Bu kod sayesinde karşıdaki kişi kendisini para geldiğini anlar ve bu andan itibaren 24 saatlik süre başlar. Paranın bu süre içinde çekilmesi gerekir, aksi durumda para güvenlik gerekçesi ile gelen hesaba geri aktarılır. Parayı çekmek için ATM’ye gelen kişi, kartsız işlemler menüsüne girmelidir. Burada göndericinin cep telefonu numarasını, kendi cep telefonu ve kimlik numarasını giren kişi parayı çekebilir. Bu işlem için cep telefonuna gelen referans kodun isteneceği de unutulmamalıdır.

Bu işlem günde 2, haftada 4, ayda ise en fazla 6 defa yapılır. Günlük 500 TL, haftalık 1.000 TL, aylık ise 1.500 TL limit uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz