Ana Sayfa Kartlar Yapı Kredi Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma

Yapı Kredi Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma

Yapı Kredi banka olarak ülkemizde epeyce tercih edilen bankalar arasındadır. Bankamatik kartı ve kredi kartı kullanan kişiler için de önemli avantajlar sağlamaktadır. Alışveriş ve para yatırma para çekme işlemleri için Yapı Kredi bankacılığı kullanabilirsiniz. Bunun için bazı müşteriler, kart talep etmektedirler. Kartlarınız geldikten sonra en önemli yapmanız gereken işlem ise kredi kartı şifresi almaktır. Eğer kredi kartınız ve banka kartınızın şifresini sizler oluşturmazsanız, kartınızı kullanamazsınız. Kartınızı kullanmanız için şifrenizi ayarlayabilmeniz gerekecektir.

Kredi kartı ya da banka kartı şifrenizi belirlerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Herkes tarafından bilinen bir şifre olmaması ve doğum tarihiniz ya da tuttuğunuz takımın tarihlerine yer vermemeniz gerekmektedir. 

Yapı Kredi Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifre Alma Yöntemleri

Yapı Kredi banka kartı ve kredi kartı şifre alma yöntemlerini söylemeden önce birkaç uyarı vermekte fayda vardır. Eğer şifrenizi unutursanız ve yeni şifre belirlemek isterseniz Yapı Kredi bankası müşteri hizmetleri üzerinden bankaya ulaşabilir ve şifrenizi yenileyebilirsiniz. Hadi gelin sizlerle birlikte şifre belirleme işlemleri ve adımlarından bahsedelim.

Sms ile: SIFRE boşluk kart numaranızın son dört rakamı ve kart arkasında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını ve 4 haneli oluşturacağınız şifrenizi yazarak 4440’a sms gönderin. (Örnek sms: SIFRE 4440 773 1154)

İnternet bankacılığı:Yapı Kredi internet şubesi üzerinden (Şifre oluşturma) linkine tıklayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kırmızıyla işaretli şifre oluşturma linkinden sonra Yapı Kredi’nin sitesine yönlenebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifrenizi almadıysanız, Yapı Kredi internet şifresi alma sayfamıza bakabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri: Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası 444 0 444’ü arayarak, 3-1 tuşlarına bastıktan sonra kredi kartı şifresi oluşturabilir veya mevcut kart şifrenizi değiştirebilirsiniz.

ATM: Yapı Kredi atm’lerinden Kullanıcı işlemleri / Kart şifresi değiştirme menüsüne gelerek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yapı Kredi TLcard (banka kartı) şifresi oluşturmak istiyorsanız, 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 3 ve ardından 2 tuşuna bastıktan sonra ilgili menüye aktarılır ve yeni kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz