Ana Sayfa Bankacılık Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri

Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri

Bankacılık sektörü, insanların ihtiyaçlarına göre farklı hizmet seçeneklerini geliştirmektedir. Bahse konu hizmetlerden birisi de ek hesap olup, insanların ihtiyaçlarına son derece etkin bir şekilde cevap verir. Ülkemizin en büyük kamu bankalarından birisi olan Vakıfbank tarafından bu hizmet, kredili bankomat adı altında verilir. Söz konusu hizmetin bir diğer adı ise kredili mevduat hesabıdır. Bu yazımızda, Vakıfbank kredili bankomat özelliklerinden bahsedeceğiz.

Vakıfbank Kredili Bankomat Nedir?

Vakıfbank kredili bankomat ya da bilinen diğer ismiyle ek hesap, vadesiz hesaba bağlı olarak tanımlanan bir ekstra limit olarak ifade edilebilir. Bu limit, sadece vadesiz hesapta para olmadığında ya da buradaki para yetersiz kaldığında devreye girer. Söz konusu limit, hesapta para varmış gibi bir etki yapar. Bu etki sayesinde vadesiz hesapta para olmasa dahi ATM’den para çekilebilir, fatura ödemesi yapılabilir, EFT ya da havale ile para gönderilebilir. Buradan da görüleceği gibi söz konusu hizmetin bir anlamda mini bir kredi hizmeti olduğu söylenebilir.

Ek hesaptan para kullanıldığında işleyen faizin oranı %1,6 olarak belirlenmiştir. Fakat zamanında ödeme yapılmadığı durumlarda gecikme faizi uygulanır ve bu oran ise %2’dir. Günlük olarak faizin uygulanması, ödemelerin olabildiğince erken yapılmasını zorunlu hale getirir. Çünkü erken ödeme, daha az faiz maliyeti demektir.

Vakıfbank ek hesap ödemesi için sadece vadesiz hesaba para yatırılması yeterli olacaktır. Vadesiz hesaba para yatırıldığı anda sistem tarafından ek hesabın borcu tahsil edilir ve kalan tutar vadesiz hesaba yansıtılır.

Vakıfbank Ek Hesap Nasıl Açılır?

Vakıfbank ek hesap açmak için farklı alternatifler vardır. Banka şubelerinde, internet bankacılığında, mobil bankacılıktan ve telefon bankacılığından ek hesap açılabilir. Bunun haricinde ise EKH boşluk T.C. Kimlik Numarası boşluk Talep edilen Limit yazılarak 5724’e SMS gönderilmesi de ek hesap açılmasını sağlar. Buradaki yöntemlerden istediğinizi kullanarak ek hesap açabilirsiniz. Böylece ek hesabın sağlamış olduğu imkanlardan sonuna kadar yararlanmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz