Tüzel Kişiye Döviz Devlet Tahvili Satışı Başladı Başvuru Yapın

Tüzel Kişiye Döviz Devlet Tahvili Satışı Başladı Başvuru Yapın
25 Aralık 2018 12:43 | Son Güncellenme: 7 Ocak 2019 00:02
0
A+
A-

17 Aralık 2018 günü bireysel döviz cinsi devlet tahvili başlatılmıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ek bütçe toplamak için tüzel kişiye döviz devlet tahvili satışı kararını açıkladı. 25 Aralık ve 26 Aralık 2018 günlerinde iki gün içerisinde tüzel kişilerden devlet tahvili başvurusu alınması kararı resmi gazete yayını ile başladı.

Tüzel Kişiye Döviz Devlet Tahvili Başvurusu

Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak için bireysel yardımların hemen ardından yıl bitmeden önce tüzel kişiler için döviz bazlı devlet tahvili başlatıldı. Eğer şirket sahibi iseniz gelir vergisi ödemeden şirketinizin parasını devlete borç vererek yüksek faiz elde edebilirsiniz. Euro bakiyelere %2.5 , Dolar bakiyelere ise %4 tüzel kişiye döviz devlet tahvili başlatıldı. Başvuru ise sadece 2 gün sürecek. 25 ve 26 Aralık 2018 tarihinde devlet bankalarına başvuru yaparak 1 yıllık devlet tahvilini alabilirsiniz.

Tüzel Kişi Döviz Devlet Tahvili Hesabı

100.000 Dolar devletin hazinesine bankalara aracılığı ile yatıran tüzel kişi 365 gün sonunda 104 Bin dolar olarak parasını geri alacak. Özel bankaların Yüzde 2 lerde verdiği faiz oranından sonra devletin açıkladığı yüksek oranlardan yararlanmak için süre sınırı bulunuyor. Aynı zamanda Türkiye ekonomisine de katkıda bulunmuş olup dış güçlere karşı verdiğimiz bu savaşa sizde katılıp destek verin. Ayrıca özel bankalardan elde edilen faiz geliri için vergi ödemek zorunda kalıyorsunuz. Devlet tahvili alan kişi vergiden muaf parasının değerini koruyabiliyor.

Halkbank Devlet Tahvili Başvuru

Tüzel kişiye döviz devlet tahvili satışı başladı. Sadece Euro ve Dolar bazında yıllık olarak tahvilden yararlanmak için 25-26 aralık tarihlerinde başvuru yapın. 50.000 Euro destek veren tüzel kişi ise bir yılın sonunda 1.250 Euro parasına net faiz kazanmış oluyor. 25 Aralık 2019 yılında yatırdıkları hesaba devlet tarafından 51.250 Euro olarak geri dönecek. Sizin yatıracağınız miktarı yüzde 2.5 Euro için yüzde 4 dolar için hesap edebilirsiniz.

Döviz Cinsi Tahvil Ne Demek

Başvuru süresi çok kısa olduğu için döviz cinsi devlet tahvili başvurusu tüzel kişiler için kaçırılmayacak fırsat. Bu faiz oranları ile hemen paranız ile para kazanın bir yandan da devletin ekonomisine destek verin. Bu milli mücadelede içerisinde bulunduğumuz zor günleri atlatmak için gerek şahsi gerek tüzel kişi olarak devletimiz ile milletimiz birlikte hareket ediyor. Yastık altında, yastık üzerinde elinizden geldiği kadar devletimize sahip çıkma adına döviz cinsi tahvile katılalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.