Ana Sayfa Finans-Piyasalar ATM den Bitcoin Nasıl Alınır ?

ATM den Bitcoin Nasıl Alınır ?

ATM den Bitcoin Nasıl Alınır

Son zamanların en popüler para birimi artık ATM den Bitcoin satmaya başladı. Uluslar arası geçerli olan ve geçerliliği her gün yaygınlaşmaya başlayan kripto para almak artık ATM den mümkün. Peki ATM den Bitcoin nasıl alınır destekleyen ATM ler hangileri. Nakit para ile Bitcoin alım satım işlemleri komisyon oranları karları zararları nedir inceledik.

Bitcoin Geçmişi

Satoshi Nakamoto kod adı ile 2009 3 Ocak günü yazılımı kullanıma açılmıştır. 9 Yıllık geçmişe sahip para birimidir. Sistemde 21 milyon ile sınırlı bitcoin bulunmaktadır. Arz talep ile fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bitcoin 100 dolarlarda iken 20 bin dolara yaklaşarak rekor kırmıştır. Bu durum onu daha popüler hale getirmiştir. Şuanda ise Avrupa’da toplam 5.000 Adet Bitcoin ATM si kurulumu onaylanmıştır ve işlemlere başlanmıştır. Türkiye içerisinde de Bitcoin ATM leri kurulmuştur. Bitcoin yazılım üzerinde çalıştığından yapılan transferler anlık hesaba geçmektedir. Bir çok ticari faaliyette ödeme aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bitcoin Madenciliği Neden Para Kazandırıyor ?

Sistemin alt yapısında çok ciddi matematiksel hesaplar bulunuyor. Bu yüzden ilk kurulum için maliyeti çok yüksektir. Yüzlerce bilgisayara yatırım yapılmasından ise kiralama yöntemi uygulanmıştır. Bu da Bilgisayar sahiplerine yine şifreli olarak verilen programdan para kazanma fırsatı doğurmuştur. İçerisinde BTC hesapları yapılır siz bilgisayarınızı çalıştırdığınız için size de firma ödeme yapar. Bu işi vps sağlamak gibi düşünebilirsiniz. Yapılan işlemler şifreli olduğundan güvenlik açığı oluşturmamaktadır. 21 Milyon BTC piyasaya girdikten sonra fiyatlar tavan yapacak şekilde artacak çünkü artık üretim durmuş olacaktır.

Bitcoin Atm si

ATM den Bitcoin Nasıl Alınır ?

Dünya genelinde Bitcoin ATM leri kurulmaya başlandı. İstanbul Nişantaşı Bitcoin Atm si kullanıma açıldı. Direk ATM den bitcoin nasıl alınır diye merak ediyorsanız çok basit. Atm üzerinden hesap oluşturuyor ya da olan hesabınıza şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Kredi kartınızı tanımlayarak alış satış ücretlerini görüyorsunuz. Hesabınıza Bitcoin alış işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bilmeniz gereken ise %18 kdv işlemine tabii olmasıdır. Yaptığınız işlemler için Türkiye’ye vergi vermek zorundasınız. Online yabancı sitelerden yapılan alış işlemlerinizde KDV den muaf olursunuz. ATM den aldığınız Bitcoinleri yurt dışında da kullanabilir, dilediğiniz ATM den işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca direk nakit para koyarak ta almanız mümkün. Yine aynı şekilde hesabınızdaki Bitcoini bozarak ATM den nakit para olarak çekebilirsiniz.

Bitcoin Atm Fişi

Bitcoin Geleceği Ne Olur ?

Kripto paraların en başını çeken Bitcoin şuan prim yapan para birimleri arasındadır. İlerleyen zamanlarda ülkelerin BTC üzerindeki kararları geleceğini etkileyecektir. İzin verilmeleri ve desteklenmeleri durumlarında gelecekte daha da değer kazanacağı aşikardır. Özellikle bazı ülkelerde devlet bankalarına güvenilmemesi nedeni ile fazlası ile tercih edilmektedir. Şuan için Avrupa ülkeleri aldığı ortak karar ile 5.000 BTC ATM si kurulmasına karar vermiştir. Durum o ki Bitcoin kullanımı daha da yaygınlaşacağa benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz