Ana Sayfa Finans-Piyasalar En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Banka Hangisi

En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Banka Hangisi

En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Banka Hangisi

Parası olan için en yüksek vadeli faiz oranı veren banka hangisi, hangi bankaya paranızı yatırır iseniz en yüksek faizi alırsınız? Paranıza en yüksek faizi veren banka İNG, Finans, Enpara, Akbank, Garanti… Tüm bankaların verdikleri oranları tek tek inceledik ve sizin için listeledik. Vadeli faiz oranı en yüksek bankaları inceleyelim. En yüksek faiz oranı TL bakiyelerine verilmektedir.

İng Bank Vadeli Mevduata Faiz Oranı

2018 yılında birden artan faiz oranları 2019 da da aynı hızda devam ediyor. İng Bank müşterilerinin hesaplarındaki bakiyelere %23,50 oranına kadar TL faizi ödemesi yapıyor. Ayrıca günlük ödeme yapması da bankayı cazip ve kullanılabilir kılıyor. Televizyon reklamları ile en planda olan banka uzun süredir verdiği yüksek faiz oranlarını tanıtıyor. Ancak banka şuanki mevduar faizlerini incelediğimizde 2. sırada bulunuyor. Ancak İng Bank hoş geldin faizi hakkında bilmeniz gerekenler de var.

İng Bank Vadeli Mevduata Faiz Oranı

En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Banka

23,90 faiz oranı ile en çok vadeli faiz veren Alternatif Bank. Çok fazla reklama bütçe ayırmayan banka reklam giderini mevduat faizi olarak sizlere ödüyor. 100.000 TL Türk Lirası tutarına 32 günde 1.796 TL ödeme yapıyor. 23,90 vadeli oranı faizi en yüksek banka konumunda.

Enpara, Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranı

En yüksek vadeli mevduat faiz oranı sıralamasında 3. sırada. 22,50 faiz oranı ile 100.000 TL bakiyenize 32. gün toplamında 1684 TL alabiliyorsunuz. Alternatif bank ile arasında aylık 120 TL civarında fark oluyor. Ancak Alternatif Bank her yerde şubesi olmayışı nedeni ile ve ATM makinelerinin sınırlı olması hizmet açısından olumsuz durum oluşturuyor. Elinizdeki para miktarına göre size en çok faiz veren bankayı tercih edebilirsiniz.

En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Banka

Akbank Vadeliye En Çok Ne Kadar Faiz Veriyor ?

Yüksek vadeli mevduatı sıralamasında 4. olan Akbank %22 faiz oranı ile yarışıyor. Kullanım kolaylığı ve hemen hemen her mühitte bulunan ATM sayısı ile ön plana çıkıyor. Hizmet ve kampanyaları ile ünlü bankadır. 100 Bin TL paranıza ise 32 günde 1652 TL para vermektedir.

Halk Bankası 20.75 oranı ile aynı paraya 1 ayda verdiği faiz tutarı 1546 TL oluyor. En yüksek vadeli mevduat faizi veren bankalardan ilk 5 tanesini sizin için sıraladık. İlk sırada Alternatif Bank 100 Bin TL de 2.000 TL ye yaklaşan faiz oranı ile ilk sırada yer almaktadır. Sizde Alternatif Bank resmi internet sitesinden güncel mevduat gelirinizi kendi kriterlerinize göre hesaplayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz