TEB Bonus Kart Temassız Ödeme Açma ve Kapama

TEB Bonus Kart Temassız Ödeme Açma ve Kapama
4 Şubat 2020 23:46
6
A+
A-

Temassız ödeme özelliği tüketicilerin çoğunlukla kullandığı ve birçok bankanın kullanıma sunduğu özelliklerden biridir. Kullanıcı kolaylık sağlamasıyla karşımıza çıkmaktadır. Yazımızda bu özelliğin nasıl açılacağını ve nasıl kapatılacağına yer vereceğiz. 

TEB Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Nedir?

Temassız ödeme özelliği kullanıcıya birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu özellikten yararlanabilmek için kartınızın temassız ödeme özelliğine tanımlı olması gerekmektedir. Bu özellikle birlikte alışverişinde ödeme esnasında zaman kaybetmeyeceksiniz. Çünkü bu özellik şifre girme, ödeme sırasında beklemek gibi sorunları ortadan kaldırarak kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Temassız ödeme özelliği açık olan kartınızı POS cihazına okutmanız ödemenizi gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Dolayısıyla zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

Öte yandan tüketici şifre girmediği için bu özelliğe kuşku ile yaklaşmaktadır. Kartının başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda şifresiz bir şekilde alışveriş yapılabilecek olması tüketiciye korku salıyor olsa da bankalar bu konuda önlemler almaktadır. 

TEB Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Açma

Temassız ödeme özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar için bu özelliği aktif edebilmeleri için izlemeleri gereken yolları aşağıda sıraladık.

CEPTETEB uygulamasının  kullanıcısı iseniz temassız ödeme özelliğini açmaya bir adım daha yakınsınız demektir.  Uygulamanıza girerek kartınızı seçip temassız ödeme özelliğini tanımlı hale getirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aramakta temassız ödeme özelliğini açmak için bir seçenek olabilir. 0850 200 0666 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

TEB şubesine giderek banka çalışanlarına temassız ödeme özelliğini açmak istediğinizi belirterek de bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. 

TEB Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Kapama

Daha önce belirttiğimiz sebeplerden dolayı kullanıcılar temassız ödeme özelliğini kapatma tutumunda bulunabilirler. Bu istekte bulunan kullanıcılar için temassız ödeme özelliğini kapatmak için izleyebileceğiniz yolları aşağıda bulabilirsiniz.

Temassız ödeme özelliğini kapatmak için TEB şubelerinden birine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bankanın çalışanlarına temassız ödeme özelliğini kapama isteğinizden bahsederseniz işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Temassız ödeme özelliğini kapatmak için tercih edebileceğiniz bir diğer durum ise müşteri hizmetlerini aramak olabilir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0 850 200 0666 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine istediğinizden bahsetmeniz bu özelliği kapatmanız için yeterli olacaktır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.