Ana Sayfa Kartlar TEB Bonus Kart Limit Arttırma ve Düşürme

TEB Bonus Kart Limit Arttırma ve Düşürme

Ülkemizde kredi kartı kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. TEB Bonus kart da en çok kullanılan kredi kartları içerisinde yerini almıştır. Sağladığı imkanlar, taksit ve daha fazla avantajlar için insanlar da kredi kartı kullanımını son zamanlarda ciddi boyutlara taşımışlardır. Kredi kartı kullanan insanların en çok sorduğu sorulardan biri ise kredi kartımın limitini nasıl arttırabilirim ve nasıl azaltabilirim sorusudur. Bu yazımızda sorunuza cevap verebilmek için önemli bilgileri derledik. Ama önce yapmamız gereken bazı hatırlatmalardan bahsedelim.

Eğer sizler de kredi kartı kullanımlarınızdan sonra ödemelerinizi düzenli yapıyor ve geciktirmiyorsanız, kredi kartı limitinizi arttırmayı düşünebilirsiniz. Çünkü genel olarak limit arttırımlarında bankaların en çok baktığı şey de insanların ödemelerini nasıl yaptığı olmaktadır. Eğer ödemelerinizi düzenli yapamıyor ve sürekli zaman geciktiriyorsanız, çoğu banka limit arttırmak istediğinizde izin vermeyecektir. Bunun için eğer ödemelerinizi zamanla yapamıyorsanız limit düşürmeye çalışmalısınız. Hem limit arttırma adımlarına hem de limit düşürme adımlarına aşağıda sizler için yer verdik. Gelin beraber nasıl bu işlemleri yapabildiğinize birer göz atalım.

TEB Bonus Limit Arttırma

TEB Bonus kartınızın limitini arttırmak ve daha fazla harcama yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterlidir. Limit arttırma konusunda yukarıda söylediğimiz gibi mutlaka ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız gerekiyor. Alışverişlerinizde limit sıkıntısı yaşamamak adına TEB Kredi Kartı’nız için düzenli limit artış talimatı verebilirsiniz. Talimat vermek için LIMIT yazıp 4616’ya göndermeniz yeterli.

  • TEB Kredi Kartınız için düzenli limit artış talimatını bankamıza kayıtlı cep telefonunuzdan kısa mesajla LIMIT yazıp 4616’ya göndererek verebilirsiniz.
  • Yapılan değerlendirmeler sonucu kart limitiniz, uygun olması halinde, tarafınıza en az 15 gün öncesinde haber verilmek suretiyle artırılabilecektir.

TEB Bonus Limit Düşürme

Eğer kartınızın limitinden memnun değilseniz, aşağıda yer alan adımları izleyerek sizler de kredi kartınızın var olan limitini güncelleyebilir ve düşürebilirsiniz. 

  • En yakın TEB şubesine giderek dilekçe verebilir ve kredi kartınızın limitini düşürmek istediğinizi iletebilirsiniz.
  • TEB müşteri hizmetleri numarası olan 0850 200 0666’yı arayarak talebinizi iletebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz