Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? İş Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

İş Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma ve Para Çekme

İş Bankası Türkiye’nin en eski bankalarından biri olmaktadır. Bundan dolayı da ciddi anlamında müşterileri fazladır. İş Bankası kullanıcıları bazı durumlarda sıkıntı çekmektedir. Çünkü ATM’den kartsız bir şekilde para yatırmak ve para çekmek istemektedirler. Ama bunu nasıl gerçekleştirebileceğini bilememektedirler. Bundan dolayı bu yazımızda İş Bankası ATM’den kartsız nasıl para yatırabileceğinizi ve nasıl para çekebileceğinizi göstereceğiz. 

Tüm bu bilgilere girmeden önce para yatırma ve para çekme işlemleri sırasında sadece banka görevlilerinden yardım istemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Zor durumda kalmamak için tanımadığınız insanlardan yardım istememeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Gelin sizlerle birlikte İş Bankası ATM’den kartsız para yatırabileceğinize ve para çekebileceğinize bakalım. 

İş Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma

İş Bankası ATM’den kartsız bir şekilde rahatlıkla para yatırma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırmak için yine ‘Kartsız İşlemler’ alanına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra karşımıza gelen seçeneklerden ‘Para Yatırma’ butonuna basıyoruz ve karşımıza ‘Müşteri Numaramla’ ve ‘T.C. Kimlik Numaramla’ gibi iki seçenekten birini seçmeniz gerekmektedir. 

Çıkan sayfaya 11 haneli T.C. vatandaşlık numaranızı yazmanız gerekmektedir. Daha sonra ‘Giriş’ tuşuna bastığınızda telefon numaranızı isteyen bir sayfa çıkacak, bu sayfaya kendi telefon numaranızı yazıyorsunuz. Bu işlemi tamamladığınızda sizden para yatırmak istediğiniz kişinin ya da firmanın Şube numarası ve hesap numarası isteniyor bu bilgileri de verdikten sonra ödeme seçimi ekranından ödeme açıklamasını girmeniz bekleniyor. Bu girişin ardından alıcının bilgileri ekranda görünüyor eğer doğruysa ‘İşleme Devam’ diyorsunuz ve yatırmak istediğiniz tutarı ATM’ye yerleştiriyorsunuz.

İş Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme 

İş Bankası ATM’den kartsız bir şekilde rahatlıkla para çekebilmeniz mümkün olmaktadır. Kartsız İşlemler’ alanına giriş yapıyoruz. Menü de sağ alt köşede bulunan ‘Para Çekme’ alt menüsüne girerek, ‘Cep Anahtarla Para Çekme’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği seçtiğiniz zaman bizden Cep Anahtar kodu isteniyor. Cep Anahtar kodumuzu İş Bankası’nın mobil uygulamasından alıyoruz. ATM’ye bu kodu yazdığımızda ise bizden çekmek istediğimiz para tutarını girmemiz isteniyor. Sonrasında ise para çekme işlemini tamamlamış oluyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz