Ana Sayfa Kartlar Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart Nedir?

Bu yazımızda birçok kişinin sorduğu sorulardan biri olan sanal kart nedir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Özellikle de teknolojinin son zamanlarda hızla ilerlemesiyle E-ticaret sitelerinde gözle görülür artışlar yaşanmıştır. Alışverişi arttırmak amacıyla da E-ticaret siteleri normale oranla ciddi indirimler yapmaktadır. Müşteriler de bu indirimlerden faydalanmak ve alabildiği ürünleri daha ucuza almak için internet alışverişlerini arttırmışlardır. 

Bankalarda internet alışverişlerinden dolayı yaşanan dolandırıcılık olaylarından kurtulmak adına müşterilerinin daha rahat ve daha güvende alışveriş yapabilmeleri için sanal kart hizmetini devreye sokmuştur. Hadi gelin sizlerle birlikte sanal kartın ne olduğuna ve nasıl bir işlevi olduğuna göz atalım.

Sanal Kart Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Yüksek limitli bir kredi kartına sahip olduğunuzu varsayalım. Bu kartınızla alışveriş yaparken aklınıza acaba kredi kartı bilgilerim başkalarının eline geçer mi ve kullanılır mı? Ya da kredi kartımın bu limiti tamamen harcanır mı soruları gelmekte ve bundan dolayı da internet üzerinden alışverişlerden kaçınmaktadırlar. 

Bunun yerine bankalar sizlerin belirlediği limitlerde var olmayan bir sanal kart oluşturmanıza yardımcı oluyor. Böylelikle internet alışverişlerinizi bu limitini kendiniz belirlediğiniz sanal kart üzerinden yapabiliyorsunuz. Dolandırma ve hırsızlık gibi suçlardan olabildiğince uzak olan bu uygulama sayesinde güvende alışverişlerinizi tekrarlayabilirsiniz.

Üstelik bu sanal kart oluşturmak için bankalar sizlerden ekstra ücret ya da masraf almamaktadır. Sadece kendi kart aidatlarınızı ödersiniz. 

Sanal Kart Nasıl Çıkarılır?

Her bankanın kendine has özelliği olsa da bankaya gitmeden internet bankacılığı üzerinden dakikalar içerisinde sanal kart çıkarabilirsiniz. Bankanız ile ilgili ekstra destek almak istiyorsanız, müşteri hizmetlerini aramanız ve destek almanız kartınızı çıkarmanız için yeterli olur. Daha sonra dakikalar içerisinde kartınız kullanıma hazır olur. 

Sanal Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Sanal kart çıkardıktan sonra önemli olan adım ise limit belirleme adımıdır. Çünkü ilk sanal kartınızı oluşturduğunuzda limiti 0 olarak oluşur. Limiti olmayan kartı ise kullanamazsınız. İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartlarım sekmesine tıklayarak sanal kartınızı görüntüleyebilirsiniz. Sanal kartınıza tıkladıktan sonra limiti istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Limiti belirledikten sonra güvenle sanal kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz