Akbank CepBank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Akbank CepBank Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?
15 Kasım 2019 00:10
0
A+
A-

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Akbank, müşterilerine cep telefonu numarasına havale yapma imkanı vermektedir. Söz konusu imkan sayesinde en acil durumlarda bile para transferi yapılabilmekte ve insanların sorunları son derece kolay bir şekilde çözülmektedir. Bahse konu işlemin yapılabilmesi için alıcının Akbank müşterisi olmasına gerek yoktur. Burada esas olan kişinin 18 yaşından büyük ve cep telefonu numarasının olmasıdır. Yazımızın devamında Akbank CepBank cebe havale nasıl yapılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Cebe havale, herhangi bir cep telefonu numarasına gönderilen paradır. Buradan esas olan ve cebe havalenin normal havaleden farkı, gönderilen paranın ATM’deki kartsız işlemlerden çekilebilmesidir. Bu durum, mesai saati gibi bir sınırlamayı aşmakta ve insanlara istedikleri saatlerde nakit transferi yapma imkanı vermektedir. Üstelik bu imkan, banka hesabı olmayan birisine verilmektedir. Bu bakımdan son derece önemli bir işlem olduğunun altının çizilmesi gerekir.

Akbank CepBank Cebe Havale

Akbank cebe havale yapmak çok kolaydır, fakat bu imkandan sadece bankanın müşterileri yararlanabilir. Bunun haricindeki kişilerin para göndermesi söz konusu değildir. Akbank CepBank cebe havale için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak bankanın mobil uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yapılır.
  • Para transferlerinden cep telefonuna seçeneği seçilir.
  • Gönderilecek tutar, gönderilecek kişinin cep telefonu numarası yazılır ve işlem onaylanır.
  • Bu işlem yapıldığında alıcının cep telefonuna referans kodu gider ve böylece işlem tamamlanmış kabul edilir.

Cebe havale genel hatları ile bu şekildedir. Bu işlemi banka müşterileri kendi cep telefonlarına yapamazlar. Yani sisteme kayıtlı olan telefonlarına, kendi hesaplarından para göndermeleri söz konusu dahi değildir.

Akbank Cebe Havale Edilen Para Nasıl Çekilir?

Cebe havale ile gelen paranın çekilmesi için ATM’deki kartsız işlemler menüsünün kullanılması yeterlidir. Buradaki ilgili menüler kullanıldığında gönderici cep telefonu, gönderilen tutar, alıcının kimlik ve telefon numarası ile telefonuna gelen referans kodu girilerek para çekimi yapılır.

Günde 500 TL, haftada 1.000 TL, ayda ise 1.500 TL işlem limiti vardır. Bu limitlerin üzerinde işlem yapılması söz konusu değildir. Ayrıca en fazla yapılacak işlem sayısı günde 2, haftada 4, ayda ise 6 şeklinde sınırlandırılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.