Ana Sayfa Bankacılık Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrencilerin ekonomik olarak zor bir durumda olduğunu gözeten bankalar, öğrencilerin acil nakit ihtiyaçlarını çözmek amacıyla verdikleri krediler ile öğrencilere destek olmaktadırlar. Normal şartlarda geliri bulunmayan birine kredi vermek için; ipotek, rehin yahut kefil isteyen bankalar, söz konusu öğrenci olduğu zaman sadece kredi notunun durumuna bakarak öğrencilere kredi vermektedir. Nitekim eğitimlerine devam etmek isteyen yeni kurslara başlayarak kendini geliştirmek öğrenciler için gerekli olan eğitim masrafları bankalar tarafından verilen uygun faizli kredilerle sağlanabilir. Bu kapsamda öğrenci kredisi almak isteyen öğrenci okurlarımız için hangi bankaların hangi şartlar altında öğrenci kredisi verdiğini ayrı ayrı inceledik ve derledik.

  • Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, okuyan gençlerin dershane, okul, üniversite masraflarını karşılamak için 20.000 TL’ye kadar öğrencilere kredi vermektedir. Öğrenci kredisine başvuran öğrencilerin sadece kredi notunun yüksek olup olmamasına bakan Ziraat Bankası, bu krediyi %1.90 faiz ve 36 ay vade seçeneği ile sunmaktadır. Ziraat Bankası öğrenci kredisine başvurmak isteyenlerin, öğrenci olduklarını ispatlayacak bir belge ile Ziraat şubelerinden başvuru yapması gereklidir.

  • Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank, “öğrenci kredisi” adı altında öğrencilere uygun oran ve vade seçenekleri ile kredi vermektedir. Nitekim Vakıfbank üniversite okuyan öğrenciler ile çocuk okutan velilerine %1.20’den başlayan faiz ve 36 ay vade seçenekleri ile 44.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Vakıfbank öğrenci kredisi alabilmek için öncelikle şubelerden başvuru yapmanız lazım olur. Başvuru sırasında sizden ek belge talep edilmemektedir.

  • Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti Bankası, öğrencilerin öğrenim hayatlarına destek olmak amacıyla 25.000 TL’ye kadar öğrenim kredisi vermektedir. Öğrenim kredisi; bizzat 18 yaşını doldurmuş öğrencilere yahut öğrenci okutan velililerine sunulan bir kredi türüdür.  Garanti Bankası öğrenim kredisi ile ilgili başvuru yapmak ve daha detaylı bilgi almak için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gereklidir.

  • Yapı ve Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrencileri desteklemek amacıyla kredi veren bankalardan birisi de Yapı ve Kredi Bankası’dır. Öğrencilik sırasında dershane, okul, üniversite masrafları derken iyice ekonomik zorluğa düşen öğrenci ve velilerine, Yapı ve Kredi Bankası tarafından 50.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli olarak öğrenim kredisi sunulmaktadır. Yapı ve Kredi bankasının sunduğu bu krediye bizzat şubelerden başvurabilirsiniz.

  • İş Bankası Öğrenciye Kredi

Türkiye’nin en büyük hacme sahip ikinci bankası konumunda olan İş Bankası, okumak isteyen gençlerin önünü açmak ve gerekli olan maddi desteği sağlamak amacıyla piyasa koşullarına göre oldukça uygun faiz ve vade seçenekleriyle öğrencilere ihtiyaç kredisi vermektedir. 48 aya kadar vadeli olarak verilen İş Bankası öğrenci kredisine başvurmak için doğrudan şubeye gitmeniz gereklidir. Ayrıca öğrenci olduğunuzu gösteri bir belge ve öğrenci olmanız sebebiyle yapmış olduğunuz masrafların faturasını da başvuru sırasında sunmanız lazım olur.

  • Denizbank Öğrenci Kredisi

Son dönemin en hızlı büyüyen bankaları arasında yer alan Denizbank; “Eğitim Kredisi” kampanyası altında öğrencilere %1.41 faiz ve 60 aya varan vade seçenekleriyle öğrenci kredisi vermektedir. Denizbank eğitim kredisine başvurmak isteyen öğrencilerin; kimlik fotokopilerini, öğrencilik belgesini ve varsa gelir belgesini bankaya ibraz etmesi gereklidir.

  • Fibabanka Eğitim Kredisi

En yeni bankalar arasında yer alan Fibabanka, Türkiye pazarındaki payını büyütmek ve gelecek kuşakları kendi bünyesine çekebilmek için öğrencilere destek kredileri vermektedir. Eğitim kredisi adı altında verilen bu krediler %1.25’den başlayan faiz ve 60 aya varan vade seçenekleri ile öğrencilere sunulmaktadır. Fibabanka eğitim kredisini alan öğrencilerin bu kredilerini, eğitimlerinde, kurslarında kullanması gereklidir.

Bu bankalar dışında öğrencilere kredi veren bankalar; Alternatifbank, Şekerbank, Halkbank, Finansbank bankalarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz