Ana Sayfa Bankacılık Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

 

Herhangi bir işte çalışmayan ve gelirsiz birey statüsünde bulunan ev hanımları, genellikle eşlerinin kazançlarıyla geçinmeye çalışmaktadır. Ancak günümüzde ekonomik şartların iyice zorlaşması nedeniyle birçok ev hanımının acil nakite ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Kendi çapında ödemesi olan yahut iş kurmak isteyen ev hanımlarına ve ev ekonomisine destek olmak isteyen bankalar, ev hanımlarına özel kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Normal şartlarda gelirsiz bireylere kredi vermemeyi tercih eden bankalar, bazı zamanlar ev hanımları için düzenlediği kredi kampanyaları ile kredi notu yüksek olan ev hanımlarına kredi verirler. Bu kapsamda acil paraya ihtiyaç duyan ev hanımlarının hangi bankalardan nasıl kredi alabileceğini sizler için inceledik

  • TEB Ev Hanımlarına Kredi

Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığı ile anlaşmalı olarak hareket eden Türk Ekonomi bankası, girişimci kadınların desteklenmesi ve kadınların ekonomiye katılması amacıyla 125.000 TL’ye kadar 24 ay vade seçeneği ile ev hanımlarına özel kredi sunmaktadır. Türk Ekonomi Bankası, ev hanımlarına özel olan krediye başvurmak için doğrudan şubeleri kullanabilirsiniz.

  • QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

İnternet bankacılığın en gelişmiş yüzü olan QNB Finansbank, ev hanımlarına özel kredi teklifleri sunmaktadır. Niteki QNB Finansbank herhangi bir kefil, ipotek, rehin istemeden ev hanımlarına 30.000 TL’ye kadar %1.43 faiz oranıyla kredi vermektedir. Qnb Finansbank tarafından verilen ev hanımları kredisine internet bankacılığından, çağrı merkezinden yahut şubelerden başvurabilirsiniz. Ayrıca kredi almak istemezseniz kadınlara özel sunulan kredi kartı tekliflerini de inceleyebilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Bir bankadan fazlası olan Ziraat Bankası, ev hanımları için de ayrı kredi kampanyaları düzenlemektedir. Kadınların iş hayatına atılmasını ve ekonominin gelişmesine katkı yapmasını sağlamak isteyen Ziraat Bankası, 100.000 TL’ye kadar 60 ila 96 ay arasında vade seçenekleri ile ev hanımlarına kredi fırsatı sunmaktadır. Ziraat bankası ev hanımlarına özel kredi kampanyasına bir kısa SMS ile yahut şube aracılığıyla başvurabilirsin.

  • Türk Ekonomi Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Türk Ekonomi Bankası, CEPTETEB kullanan ev hanımı müşterilerine özel olarak bir kredi teklifi sunmaktadır. Ev hanımlarına özel olan bu ihtiyaç kredisi, 30.000 TL’ye kadar %1.49 faiz ve 48 ay vade seçeneği ile CEPTETEB üzerinden çekilebilir.

  • Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Girişimci ev hanımlarının desteklenmesi için ev hanımlarına kredi veren Denizbank’tan kredi almak oldukça kolaydır. Kısa bir sms mesajı ile başvurularını Denizbanka gönderen ev hanımları; 80.000 TL’ye kadar kredi alabilirler. Denizbank, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında en kolay kredi veren bankadır.

  • Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankası, “Girişimci Bayanlara Kredi” adı altında girişimci ev hanımlarına kredi vermektedir. Ancak diğer bankalardan ayrı olarak vereceği kredi için teminat isteyen Garanti Bankası, ev hanımlarının krediye karşılık bir ev üzerinde ipotek kurmasını talep etmektedir. Nitekim evin piyasa değerine göre de kredi miktarı hesaplanmaktadır. Garanti Bankasının ev hanımlarına verdiği krediye başvurmak için şubeye gitmeniz gereklidir.

Bu bankalar dışında ev hanımlarına kredi veren banka bulunmamaktadır. Nitekim diğer kredi veren bankalardan ve kredi haberlerinden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz