Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Migros’tan Para Transferi (Yollama) Nasıl Yapılır?

Migros’tan Para Transferi (Yollama) Nasıl Yapılır?

Migros, Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi olan bir market zinciridir. İnsanların ihtiyaçlarını etkin olarak karşılayan bu market, yakın zamanda vermeye başladığı hizmet ile insanları bir kez daha şaşırttı. Migros, müşterilerine para transferi yapma imkanı sundu. Bu imkanı kullanan kişiler, istedikleri kişilere para yollayabilmektedir. Bankalar arasında yapılan işlemin benzeri olan söz konusu para transferi sayesinde, Migros şubelerinin olduğu her yere para göndermek mümkün hale gelmiştir. Migros’tan para transferi (yollama) nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Migros’tan Para Yollama

Migros’tan para göndermek son derece kolay bir işlemdir. Burada dikkat etmeniz gereken husus, işlemi yapmaya giderken üzerinde kimlik numaranız ve resminizin olduğu bir kimlik kartını da Migros’a götürmektedir. Bu şartı yerine getirmediğinizde işlem yapamayacağınızı asla unutmayın. T.C. kimlik kartı, ehliyet ve pasaport gibi kimlik yerine geçen belgelerle bu işlemi yapabilirsiniz.

Para göndermek için kimlik kartınız, para yatıracağınız kişinin adı, soyadı ve telefon numarasını kasadaki görevliye söylemeniz gerekir. Eğer banka üzerinden söz konusu işlemi yapacaksanız, IBAN vermeniz gerekecektir. Bu noktadan sonra işleminiz yapılacak ve size SMS ile bir referans kodu gelecektir. Bu kod, işlemin yapıldığını gösterir ve para çekecek kişinin bu kodu söylemeden para çekmesi mümkün değildir.

Migros’tan Gönderilen Parayı Çekme

Migros üzerinden gönderilen paranın çekilebilmesi için yukarıda da bahsedildiği gibi referans kodunun bilinmesi gerekir. Bunun haricinde ise parayı çeken kişinin üzerinde T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunan kimlik belgesini ibraz etmesi bir diğer zorunluluktur. Bu şartlar yerine getirildiğinde kasadan para alınabilir.

Migros üzerinden para gönderme ve çekme işlemi, mağazanın açık olduğu her saatte yapılabilir. Fakat söz konusu işlem banka hesabı üzerinden gerçekleştirilecekse bu defa mesai saatlerinde yapılması gibi önemli bir zorunluluk vardır. Diğer saatlerde bu işlemin yapılmayacağı bilinmelidir.

Migros tarafından müşterilerine sunulan bu hizmet, banka tarafından verilen para transferine bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Son derece önemli ihtiyaçların kısa sürede karşılanmasını sağlayan bahse konu hizmetin alınabilmesi için belirli bir masrafın ödenmesi gerektiğini unutmayın. 100 TL için 8 TL, 500 TL için ise 24 TL gibi bir masraf söz konusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz