Ana Sayfa Finans-Piyasalar Merkez Bankasının Ne Kadar Parası Var 2019

Merkez Bankasının Ne Kadar Parası Var 2019

Merkez Bankasının Ne Kadar Parası Var 2019

Merkez Bankası 2019 rezervlerini açıkladı. Türkiye nin en zengini olarak bilinen Merkez Bankasının ne kadar parası var 2019 yılında toplam rezervi nedir ? Türkiye batacak mı parası bitiyor mu? Türkiye’nin ne kadar parası var ? Merkez Bankası haberleri stokları ve nakit değerlerinin toplamı hakkındaki genel bilgiler.

2019 Ocakta Merkez Bankası Rezervi Arttı

Merkez Bankası kasasında kaç Dolar var herkesin merak ettiği bir konudur. Yeni yıla girmemizin ardından stoklarını açıkladı. 71 milyar 980  milyon dolar ile 2018 yılını kapatan Merkez Bankası 4 Ocak günü 951 milyon dolar artarak 72 milyar 931 milyon dolar olarak yeni yıla başlangıç yaptı. Yaklaşık 1 milyar dolar artış yapan Merkez Bankasının başarısını Berat Albayrak takdir etti. Hedeflerimize emin adımlar ile yürüyoruz diyen Hazine ve Maliye Bakanı 10 ocakta açıkladığı 6 ay ertelemeli kobi kredisi ile 13 bankayı dahil ettiği projesini açıkladı. Artan aşırı yüksek vergi fiyatları ile kısa zamanda toparlanmayı hedefleyen ülkemizin ekonomi yönetimine bir darbe de dış güçlerden geldi. Dolardaki dalgalanma yukarı yönlü hareketlerini sürdürmekte.

Avrupa Merkez Bankası

Merkez Bankasının Kasasında Kaç Para Var ?

Tüm devletin yönetildiği Merkez Bankası kasası 4 ocak tarihi için açıkladığı 72 milyar 931 milyon dolar rezervi ile güçlüdür. Sanılmasın ki ülkemizin kasasında para yoktur. En son Katar ile anlaşılan palet fabrikasının satış bedeli de bu tutarın içerisinde olabilir. Yeni yıldan sonra özellikle poşet dahil vatandaşın cebini hedef alan yeni yaptırımlar devlet kasasına destek olmaktadır. Ancak devletimiz de bütçesi doğrultusunda iç piyasaya destek vermektedir.

2020 Merkez Bankası’nın Ne Kadar Altın ve parası Var

Merkez Bankası Altın Rezervi

Merkez Bankası altın rezervi son bir haftada tekrar artış gösterdi. 288 Milyon dolar değerindeki altın devlet kasasına geldi. 2019 Merkez Bankası Altın Rezervini 20 milyar 240 milyon dolar olarak açıkladı. Böylece Merkez Bankasına ait bileşik rezerv altın ve dolar toplamında Dolar ederi olarak toplam 93 milyar 169 milyon dolara ulaştı. Bazı kesimlerde ülkenin parası bitiyor maaşları veremeyecek gibi söylentilerden artık vaz geçsilmesi gerekiyor. Gerçek açıklanan yasal rakamlar üzerinden kimse rant yakalamaya çalışıp yalan haber yapmasın. Milli savunma fabrikalarımızı da özelleştirip Katar hükümetine satmak için anlaştık. Para geliyor yani sorun yok bu konuda. Ülkemizin kaynakları tükenmiş filan değil. Merkez Bankasının ne kadar parası var diye merak etmeyin. 7 cedde yetecek paramız bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz