Kuveyt Türk Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Cebe Havale (CepBank) Nasıl Yapılır?
15 Kasım 2019 00:08
0
A+
A-

Türkiye’nin en önemli katılım bankalarından olan Kuveyt Türk, para transferleri konusunda sunmuş olduğu farklı seçeneklerle dikkat çekmektedir. Bu seçeneklerin herkesin ihtiyacı dikkate alınarak oluşturulduğunu söylemek yanlış olmaz. Cebe havale de bunlardan birisi olup, banka hesabı olmayan kişiler için son derece etkili bir çözüm olarak ifade edilebilir. Bu yazımızda Kuveyt Türk cebe havale nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz ve konuyla ilgili aklınızda hiçbir soru kalmayacaktır.

Kuveyt Türk Cebe Havale

Kuveyt Türk cebe havale, sadece bu bankanın müşterileri tarafından yapılabilir. Fakat para gönderilen kişinin Kuveyt Türk müşterisi olması gibi bir zorunluluk yoktur. Hatta herhangi bir bankaya ait banka hesabının olup olmaması da önemlidir. Söz konusu işlem için tek zorunluluk alıcının cep telefonunun olmasıdır. Cebe havale; Kuveyt Türk müşterilerinin vadesiz hesaplarından cep telefonu numaralarına para göndermeleridir. Bu işlemi yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Bankanın mobil uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yapılır.
  • Para transferlerine giriş yapıldıktan sonra GMS numarasına olan seçenek seçilir.
  • Para göndermek için alıcının adı, soyadı, cep telefonu numarası ve gönderilecek para miktarı ilgili alanlara yazılır ve işlem onaylanır.

İşlem tamamlandığında alıcının cep telefonuna bir kod gönderilir ve alıcı bu kod aracılığı ile cep telefonuna para geldiğini öğrenmiş olur. Ayrıca söz konusu kodun para çekmede de kullanılacağı unutulmamalıdır. Bundan dolayı para çekilene kadar kod silinmemelidir. Alıcının parayı çekmek için 24 saati vardır. Kodu aldıktan sonraki 24 saatte parayı çekmez ise para, gelen hesaba aktarılır ve işlem kapatılır.

Alıcının cebe havale yöntemi ile gelen parayı almak için ATM’deki ilgili alana kendi T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, gelen kodunu ve göndericinin cep telefonu numarasını girmesi gerekir. Bu bilgilerin eksik olması durumunda ATM’den para çekilemeyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.