Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar
14 Mart 2019 01:47 | Son Güncellenme: 14 Mart 2019 02:01
0
A+
A-

Kredi notu kavramı yıllar önce bireysel kullanıcılar için çokta önemli değildi. Batık kredilerin artması ve bankaların tahsilat noktasında sorun yaşaması sebebiyle kredi notu artık çok daha önemli bir kavram. Bankalar kredi notu ve gelir şartını sağlamayan kişilere kredi vermemekte veya kredi verirken teminat ve kefil gibi taleplerde bulunmaktadır.

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi alması oldukça zor olduğu için bu kişilere kredi veren banka sayısı da azdır. Aşağıda sizler için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları araştırdık.

Kredi Veren Bankalar

Aktifbank

Aktifbank için kredi notu şartı ikinci planda. Aylık net gelire sahip kişiler, 1000 kredi notuna sahip olsa bile kredi çekebiliyor.  Aktifbank diğer bankalar gibi her noktada şubesi olmadığı için N Kolay Kredi sistemi ile kişilere şubeye gelmeden kredi çekebilmelerine olanak sağlıyor.

Dosya masrafının da talep edilmediği kredilerde T.C kimlik numarası, cep telefonu ve adres bilgisi girerek kredi çekmeniz mümkün.

Burgan Bank

Adı pek duyulmasa da Burgan bank, lisanslı ve son yıllarda popüler hale gelen bir banka kuruluşu. 60 ay vadeli kredi çekmek mümkün. Kredilerin faiz oranı ise %2,25. 12 aylık kredi ile 48 aylık kredilerde faiz oranının artmaması ise büyük bir avantaj. Bankanın kredi başvurusunu resmi İnternet sitesinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fibabanka

Kredi notunu ikinci planda tutan bankaların başında Fibabanka yer alıyor. %2,20 faiz oranları ile 48 aya kadar İhtiyaç kredisi veren bu banka tutarın yüksek olmaması durumunda kefil ve ipotek şartı da aramıyor.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilerin Kredi Çekebilmesi

Bu kişilerin diğer bankalardan kredi çekebilmesi için kefil veya ipotek gibi şartları yerine getirmesi gerekiyor. 1200 puanın altında kredi notuna sahip kişilerin kredi çekebilmesi için bankanın genel merkezinin onaylaması gerekmektedir. Genel merkezlerin 2018 yılından bu yana birçok krediyi onaylamadığını da belirtmekte fayda var.

Krediye başvurmadan önceki 3 ay boyunca kredi kartı veya mevcut kredileri düzenli ödemek çok önemli. Yine özel sektör çalışanı iseniz son 3 aylık sigortanızın tam yapılmış olması gerekiyor. Bunun yanında düşük tutarlardaki kredileri veya kredi kartı borçlarını kapatmak Borç / Limit oranını azaltacağı için kredinin onaylanması daha kolay olacaktır.

Teminat – İpotek

Arsa, ev veya herhangi bir taşınmazı ipotek olarak bankaya vermek kredinin çıkma ihtimalini arttıracaktır. Son zamanlarda 1 milyonluk ipotek veren kişiler bile 100.000 TL’den daha fazla kredi çekemediğini belirtmekte fayda var. Yinede ipotek vererek düşük kredi notuna sahip olsanız bile kredi çekebilirsiniz.

Kefil Durumu

Bankalar düşük kredi notuna sahip kişilerden kefil talebinde bulunur. Kefilin devlet memuru olması veya düzenli bir özel sektör çalışanı olması şarttır. Aranan bir diğer şart ise kefilin ödemelerini düzenli yapması ve kredi notunun yüksek olmasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.