Ana Sayfa Krediler Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor?

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor?

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?
Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok kamu ve özel sermayeli bankalar kentsel dönüşüm kredisi vererek müşterilerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Riskli yapıda kapsamına alınan binaların yıkılarak yeniden inşa edilmesini kapsayan kentsel dönüşüm proesi için bankalar kredi ürünlerini hazırladı. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerine özel krediler verilerek bu konuda yardımcı olunuyor. Ayrıca bakanlık tarafından da faiz desteği verilecek. Faiz kampanyalarından yararlanmak isteyeneler için tüm detaylarıyla Kentsel dönüşüm kredisi 2020 şartlarını sizlere açıklıyoruz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Kampanyaları

Devlet katkısından yararlanarak en uygun faizli mortgage kredilerini alabilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Riskli alanlarda yer alan herkesin yararlanabileceği kentsel dönüşüm hakkını kullanmak isteyenler anlaşmalı bankalara başvuru yapabilir. Böylece uygun kredilerden yararlanabilir.

Özellikle riskli alanlarda yer alan binaların yenilenmesi için hayata geçirilen bu program kredilerine başvuru yapacak kişilerin yıkım onayını göstermeleri gerekir. Bununla beraber yıkılacak olan konutun yerine yeni ev almak isteyenler de farklı kampanyalardan yararlanabilir. Ayrıca evini yeniden inşa etmek isteyenlerin devletle anlaşmasının bulunması gereklidir.

Kredi Nasıl Alınır?

Projeden yararlanmak isteyen hak sahiplerinin en az 1 yıl boyunca bu alanlarda ikamet etmeleri gerekir. Gerçekleştireceğiniz başvurular ile bu şekilde devlet desteğinden kolayca yararlanabilirsiniz. Sizlerden talep edilecek başvuru dilekçenizi bankalardan kolayca temin edebilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumlar riskli yapı belgesini oluşturur.

Bankaların faiz oranları ve şartlarını incelemek isteyenler alt tarafta bulunan bankaları ziyaret edebilir.

Türkiye İş bankası,

Deniz bank,

Halk bankası,

Yapı Kredi,

TEB,

Bank Asya,

Vakıflar bankası,

Akbank,

Türkiye Finans bankası,

Şeker Bank

Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra kentsel dönüşüm projelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu belgeleri getirerek Çevre ve şehircilik müdürlüklerine ibraz edebilir ve gerekli incelemeleri başlatabilirsiniz.

Hangi Aşamalar Mevcut?

Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanmak isteyenler aşamalar konusunda da bir çok soru işaretinin cevaplanmasını istiyor. Kentsel dönüşüm kapsamına giren yapılar için müteahhit seçimi yapıldıktan sonra kredi başvurusu gerçekleştirilir. Her bir daire için en fazla 100 bin lira kentsel dönüşüm desteği verilir. Konut kredisi tutarı eksper raporundaki değere göre verilir. Bankalara başvuru gerçekleştirilirken mülk sahibinden tapu fotokopisi ve mülk sahibi nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilir. Anlaşma ile boşaltılarak yıkımı yapılan ve kamulaştırılan binaların sahiplerine özel destek kredisi verilebilir. Özel hesaptan kredi alabilmek için projenin türüne odaklanmak gerekir.

Özel hesaptan kredi kullanmak isteyen mülk sahipleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekir. Başvuru sonrasında bakanlık tarafından onaylanması halinde %25 peşin kalanı da üç eşit taksitte hak sahibine aktarılır. Kredinin geri ödemesi 120 aya kadar ulaştırılır. Son zamanlarda evlerinin kentsel dönüşüme girmesi ile birçok kişi bu konuya yönelmeye başladı.

Depreme dayanıksız ve yıkılmaya yüz tutan eviniz bulunuyorsa kentsel dönüşüm kredisi alarak evinizi kolayca yenileyebilirsiniz. Kentsel dönüşüm yasası kapsamında bakanlık ile anlaşmalı olan bankaların istediği şartları yerine getirenler kentsel dönüşüm programlarından yararlanabilir.

Kentsel dönüşüm yasası içerisinde tüketicilere kredi veren bankalar Ziraat bankası olmak üzere bir ok anlaşmalı bankalardan kredi desteği alıyor. Kredi için kredi faiz desteği alabilmek için bazı kurumlara başvuru gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu bankalara başvuru gerçekleştirerek devletten kredi faiz desteği alabilir ve evinizi yenileme imkanı bulabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kapsamında birçok ek destek paketleri bankalar tarafından sunuluyor.

Sizde bu destekten yararlanarak dönüşüm projesi arasında yerinizi kolayca alabilirsiniz. 2020 yılında da kentsel dönüşüm projeleri hız kesmeden devam ediyor. Sizde kısa süre içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz