Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Amerika Kıtası’nda bulunmakta olan Kanada’nın, Pasifik ve Atlas okyanuslarına kıyısı bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ile sınır komşusu olan Kanada toprak bakımından dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Kanada’ya gitmek isteyen ve pasaportu bulunan Türk vatandaşları ise dünyanın en büyük topraklarına sahip olan Kanada’ya gitmek için vize almak zorundadırlar. Peki Kanada vizesi nasıl alınır? Kanada vize başvuru ücreti ne kadardır? Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar? Kanada vizesi almak için gereken belgeler nelerdir? Bu sorunlar hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi almak için 2 adet yol vardır. Bu yollardan birincisi olan yetkilendirilmiş vize acentaları,genellikle Kanada’ya kısa bir süreliğine seyahat yapacak kişiler tarafından tercih edilir. İkinci yol olan konsolosluk ise genellikle Kanada’ya uzun süreli seyahatte bulunacak kişiler tarafından tercih edilir. Her iki yolda da size verecekleri bazı belgeler olacaktır. O belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. eğer doldurduğunuz belgelerde eksik ya da hata gözlenirse konsolosluk ya da yetkilendirilmiş vize acentası, vizenizi iptal etme hakkına sahip olacaktır.

Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kanada vize başvuru ücreti sabit değildir. Bu yüzden Kanada vizesi almak istiyorsanız öncelikle başvuru kağıdını aldığınız yere gidip güncel Kanada vize başvuru ücreti hakkında bilgi almalısınız. Bu bilgiyi yetkilendirilmiş vize acentalarından alabileceğiniz gibi konsolosluktan da alabilirsiniz. Eğer bu konu hakkında yetkilendirilmiş vize acentalarından yardım alırsanız sizden ek bir ücret talep edebilirler. Konsolosluktan ya da yetkilendirilmiş vize acentalarından size söylenen vize başvuru ücretini yatırmadığınız zaman vize başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Kanada Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Her ülkede olduğu gibi Kanada’da da vize almak için gerekli olan bazı evraklar mevcuttur. Peki Kanada vizesi almak için gerekli olan evraklar nelerdir? İşte Kanada vizesi almak için gerekli olan evraklar:

 • Seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olan ve içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport
 • Vize başvuru formu (Ancak bu bize başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir)
 • 2 adet kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İngilizce olarak hazırlanmış bundan vize başvuru dilekçesi
 • İçinde en az 3 bin TL bakiye bulunan ve son 3 aya ait olan banka hesap dökümanları
 • Tapu, ruhsat, ehliyet ve belge fotokopileri gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 30 bin Euro teminatlı bulunan seyahat sağlık sigortası
 • Romanya’ya yanına gideceğimiz kişiden alınması gereken 1 adet davetiye belgesi
 • Konaklama yapılacak yer ile ilgili belgeler
 • Uçak biletleri
 • Kişinin statüsüne ve işine göre hazırlanması gereken ek belgeler

Kanada Vizesi İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Kanada vizesi almak için bazı şartlar vardır. öncelikle size verilmiş olan belgelerin hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. Eğer sizin istenilen belgeler, bir hata içeriyor ise konsolosluk ya da acenta vizenizi reddetme hakkına sahip olacaktır. Bunun dışında sizden işinize ya da ne kadar süre kalacağınıza göre ek belgeler istenebilir. Bu belgelerle beraber sizden istenen vize başvuru ücretini ödemeniz zorunludur. vize başvuru ücretini ödemediğini sürece vize değerlendirme işlemleriniz başlamayacaktır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eğer araya ara tatiller girmediyse veya Kanada vizesi aldığınız yerde çok fazla yoğunluk yoksa kanda vizenizin çıkması ortalama 15-20 günü bulacaktır. Eğer seyahatinizde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız vizenizi önceden almanız sizin için daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz