Ana Sayfa Kartlar İş Bankası Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma

İş Bankası Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifresi Alma

İş Bankası’ndan kart alan müşteriler bu kartları kullanmak için ikinci önemli adım olan şifre alma adımını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şifrenizi almadan kartınız ile ilgili işlemleri yapabilmeniz mümkün değildir. Tüm işlemlerinizi alacağınız bu şifre ile gerçekleştireceksiniz. Bunun içinde şifrenizin size özel bir şifre olduğunu asla unutmamalısınız.

Başkalarıyla şifrenizi paylaşmamalı ve sadece şifrenizin kendinize özel olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca kart şifrelerinizi belirlerken herkesin tahmin edebileceği sayılardan da uzak durmalısınız. Örnek verecek olursak, doğum tarihiniz, çocuğunuzun doğum yılı ya da tuttuğunuz takımınızın tarihi ya da 1234 gibi oldukça bilinen şifrelerden kesinlikle kullanmayınız. Şifrenizi aldıktan sonra unutmamaya özen gösteriniz ve şifrenizi unutursanız ya da kartınız ile ilgili bilinmeyen bir işlem yapıldığını görürseniz hemen İş Bankası yetkililerini arayarak durumdan onları haberdar etmeniz gerekecektir. 

Gelin sizlerle beraber İş Bankası banka kartı ve kredi kartı şifre işlemlerini nasıl yapabileceğinize birer göz atalım.

İş Bankası Banka Kartı ve Kredi Kartı Şifre Alma Yöntemleri

Aşağıda vereceğimiz yöntemlerden istediğinizi kullanarak dakikalar içerisinde şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra mutlaka şifrenizi ATM’lerde onaylatmanız gerektiğini de unutmamalısınız. 

İş Bankası kartı elinize ulaştıktan sonra kartınıza özel yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifrenizi banka çalışanları dahil kimseyle paylaşmayınız. Kartı kullanmaya başlamadan önce mutlaka geçici şifrenizi değiştirmek zorundasınız. Geçici şifre aldıktan sonra İş Bankası atm’lerinden kartınızı taktıktan sonra şifre değiştirme ekranından geçici şifrenizi değiştirebilirsiniz. Geçici şifre alabilmek için;

1. Sms ile geçici şifre alma: SIFRE, kart numarasının son 4 hanesi, doğum yeriniz, kartın arkasında bulunan güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında birer boşluk bıraktıktan sonra 4402’ye sms gönderiniz.

2. Müşteri hizmetlerinden geçici şifre alma: İş Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724’ü arayarak geçici şifre talebi oluşturabilirsiniz. Şifre talebi oluşturduktan sonra bankada kayıtlı cep telefon numaranıza geçici şifreniz birkaç dakika içerisinde gönderilecektir.

Şifrenizi unutursanız, İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yeni şifre belirleme talebinizi verebilirsiniz. Böylelikle dakikalar içerisinde yeni şifreniz kartınıza uygulanır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz