Ana Sayfa Kartlar Garanti BBVA Bonus Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Garanti BBVA Bonus Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Kredi kartı milyonlar tarafından alışverişlerinde ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Çoğu bankanın kullanıma çıkardığı kredi kartı mevcut. Garanti Bankasının kredi kartları da ülke genelinde sıklıkla kullanılan kartlardan biri. Bu kredi kartları Bonus, Bonus Gold ve Bonus Platinum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kadar sık kullanılan bir ödeme aracı olan kredi kartının ödeme sıkıntıları da sıklıkla duyulan sorunların başında geliyor. Garanti Bankasın kredi sahip kullanıcılarının borçlarını ödeyememe durumda ise Garanti Bankası kredi kartı borcunun taksitlendirilmesi imkanını sunuyor. Bu yazımızda Garanti BBVA Bonus Kart borcunun taksitlendirilmesi ile ilgili bilgiler sunacağız.

Garanti BBVA Bonus Kart Borcu Taksitlendirme Nasıl Gerçekleşir?

Bankanıza taksitlendirme isteğinizden bahsetmeniz durumunda başvurunuz kabul edilirse ödemeniz bir ay erteleniyor ve bütün borcunuzu üç ay taksitle ödeme imkanı buluyorsunuz. Bu uygulama sayesinde borcunu ödemede zorlanan kullanıcılar nefes alma imkanı buluyor. 

Garanti Bonus Borç Taksitlendirme Başvurusu 

Bonus kredi kartı borcunu erteleme veya taksitlendirme başvurunuzu müşteri hizmetlerini arayarak (444 0 333), internet bankacılığı aracılığı ile yada bankanın şubelerinden birini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda sesli yönlendirme sistemine “Ekstremi taksitlendirmek istiyorum” dediğinizde sizinle ilgilenecek olan birime yönlendirilirsiniz. 

Taksitlendirme işlemini Garanti Bankasına ait olan tüm kartlar için gerçekleştirebilirsiniz. En az 2, en çok 3 taksitle ödeme başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca taksitlendirme yapabilmek için asgari ödeme tutarını ödemeniz gerekmektedir, taksitlendirme kalan tutar üzerinden gerçekleştirilir. Kredi kartı borcunu taksitlendirmek için belirli sınırlar mevcuttur. Bu sınır 150 lira 18 bin lira arasındadır. Yani 18 bin liranın üzerindeki kredi kartı borcu için taksitlendirme imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca bu imkan sadece Türk lirası için geçerli olmaktadır, döviz kurundaki borçlanmalar için bu hizmetten yararlanamazsınız.

Garanti Bonus Borç Taksitlendirme Masrafı Nedir?

Garanti Bonus borç taksitlendirme için yapacağınız başvurunun öncelikle onaylanması gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra taksitlendirme için % 1.84 oranında aylık faiz işleniyor. Bu faiz kredi kartınıza yansımaktadır. Bunun yanı sıra bu işlem için KKDF ve BSMV ödemesi yapılmaktadır.  Bu ödeme de yine kredi kartınıza yansımaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz