Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere, Avrupa’nın batısında bulunmaktadır. Aynı zamanda İngiltere, birleşik krallığı meydana getiren 4 ülkenin en büyük ve merkezi olan ülkesidir. İngiltere’ye gitmek isteyen Türk vatandaşları, danışmanlık firmaları aracılığı ile İngiltere vizesi almak zorundadır. Turistik vize süresi 90 gün olmasına rağmen bu süre 180 güne kadar uzatılabilir. Peki İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere vizesi başvuru ücreti ne kadardır? İngiltere vizesi almak için gerekli olan belgeler nelerdir? İngiltere vizesi ne kadar sürede çıkar? Bu yazımızda yukarıda sormuş olduğunuz soruların cevaplarına değindik.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almanın farklı yolları vardır. Bu yollar; gezi, iş, eğitim ve sağlık gibi yollar olup uzun süreli ya da kısa süreli olarak alınabilmektedir. İngiltere seyahatiniz, kısa bir seyahat ise 90 günü geçmeyecek şekilde vize alabilirsiniz. Ancak iş ya da eğitim gibi devamlı bir şey için vize alacaksanız 6 aylık, 5 yıllık veya 10 yıllık gibi uzun sürelik vize başvuru imkanları da vardır. Vize almak isteyen vatandaşlar, öncelikle bize başvuru formunu doldurmaları. Yer alan bilgilerin her birinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması zorunludur. Aynı zamanda doldurunuz belgeleri bir poşet dosya içinde bulundurmalısınız. Eğer başvurunuzda herhangi bir sıkıntı bulunmazsa konsolosluk vize başvurunuzu değerlendirmeye alınacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize başvuru ücreti, İngiltere Konsolosluğu’ndan yapılmakta olan bir ücrettir. Bu ücret, başvurunuz yapılırken ödenmek zorundadır. Eğer vize başvurunuz reddedilirse ödemiş olduğunuz vize başvuru ücreti size geri ödenmez. 6 aylık vize başvuru ücreti 128 dolar, 2 yıllık turistik vize 492 dolar, 5 yıllık vize 895 dolar, 10 yıllık vize ise 1098 dolar olarak belirlenmiştir.

 İngiltere Vizesi Edinmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

   İngiltere vizesi edinmek için gerekli olan evraklar, İngiltere’yene amaçla gittiğinizde göre değişebilmektedir. Ancak belli evraklar İngiltere vizesi almak için kesinlikle getirmek zorundadır. İşte İngiltere vizesi edinmek için gerekli olan belgeler:

olan evraklar nelerdir? İşte Romanya vizesi almak için gerekli olan evraklar:

 • Seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olan ve içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport
 • Vize başvuru formu (Ancak bu bize başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir)
 • 2 adet kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İngilizce olarak hazırlanmış bundan vize başvuru dilekçesi
 • İçinde en az 3 bin TL bakiye bulunan ve son 3 aya ait olan banka hesap dökümanları
 • Tapu, ruhsat, ehliyet ve belge fotokopileri gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 30 bin Euro teminatlı bulunan seyahat sağlık sigortası
 • İngiltere’ye yanına gideceğimiz kişiden alınması gereken 1 adet davetiye belgesi
 • Konaklama yapılacak yer ile ilgili belgeler
 • Uçak biletleri
 • Kişinin statüsüne ve işine göre hazırlanması gereken ek belgeler

Bu belgelerin, bir poşet dosya içinde bulunması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Almak İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

   İngiltere vizesi almak için bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Öncelikle size verilmiş olan başvuru belgesini hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde konsolosluk, vize başvurunuzu reddedebilir. Vize başvurunuz reddedildiği zaman ödemiş olduğunuz vize başvuru ücreti size geri ödenmez. Bunun dışında 18 yaşın altında olan yani reşit olmamış bireyler için ebeveynlerin izine belirten imzalanmış bir evrak gerekmektedir. Evrak olmadan 18 yaş altında olan çocuklar İngiltere vizesi alma hakkına sahip olamazlar. Ayrıca vize başvurusu yapılmadan önce biyometrik işlemler yapılmak zorundadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz