Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

Kredili bankomat hesabı, acil nakit ihtiyacı bulunan Bankomat hesabı sahipleri için Vakıfbank tarafından sunulan nakit avans hesabını ifade etmektedir. Nitekim bankomat hesabı bulunan kişilere tanımlanan kredi hesabıyla beraber vadesiz hesabın eksi bakiye düşmesi mümkün hale gelir ve vadesiz hesaptan kullanılan krediler, hesap bakiyesine eksi olarak yansır. Bu sayede Vakıfbank kredili bankomat hesap sahipleri, hesaplarında yeterli bakiye bulunmasa dahi hesaplarına tanımlanan ek limit dahilinde ATM’den nakit para çekebilecekleri gibi hesaplarından ödeme de yapabilirler.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesap Özellikleri

Vakıfbank kredili bankomat hesabı sahipleri, hesaplarına tanımlanan ek para tutarını komisyonsuz, masrafsız bir kredi limiti gibi kullanabildikleri gibi aşağıdaki özelliklerden yararlanabilirler;

  • Vakıfbank bankomat hesabınıza tanımlanan limit tutarında para çekebilirsiniz.
  • Kredi hesabınız üzerinden para transferi, fatura ödemesi yahut bir üçüncü kişiye ödeme yapabilirsiniz.
  • Vakıfbank bankomat hesabından otomatik ödeme talimatı verilen fatura, telefon faturaları ile kira gibi ödemelerin, vade tarihinde hesapta yeterli bakiye olmaması halinde bu ödemeler kredi hesabından yapılabilir.
  • Vakıfbank kredili bankomat hesabından yapılan ödemeler ve para transferleri neticesinde hesap bakiyesi eksiye düşen hesap sahiplerinin, hesaplarına yansıyan tüm para girişleri ilk olarak bu eksi hesap bakiyesinden düşülür.
  • Vakıfbank, nakit sıkıntısına düşen ve zor durumda olan müşterlerinin, ekonomik durumlarını daha fazla zorlamamak adına kredili bankomat hesabından kullanılan kredi miktarının geri ödenmesi için bir vade koymamaktadır. Nitekim hesap sahipleri kullandıkları hesap bakiyesinin faiz tutarını ödedikleri sürece bu krediyi kullanmaya devam edebilirler.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabına Nasıl Başvurulur?

Vakıfbank kredili bankomat hesabına başvuru yapabilmek için öncelikle Vakıfbank bünyesinde açılmış bulunan bir hesabınız olmalıdır. Nitekim Vakıfbank’ta çalışan veya emekli maaşı için bir hesabınız var ise, kredili bankomat hesabı başvurunuzun onaylanma şansı artacaktır. Ayrıca kredili hesap başvurusunda bulunacak kişinin kredi notunun düşük olmaması, aleyhine icra takibi başlatılmamış olması da dikkat edilecek diğer hususlardır. Banka sicili düzgün olan Vakıfbank müşterileri, ATM, internet bankacılığı, cep bankacılığı ve kısa SMS yoluyla hesap başvurusunda bulunabilirler.

  • İnternet Bankacılığı İle Başvuru

Vakıfbank internet bankacılığını kullananlar, internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Başvurular” sekmesinden “Kredili bankomat hesabı başvuru” sekmesine tıklayıp çıkan formu doldurarak başvuru yapabilirler.

  • Cep Bankacılığı ile Başvuru

Vakıfbank cep uygulamasını kullanan Vakıfbank müşterileri, uygulama menüsünden “Başvurular” sekmesine tıklayıp açılan menüde “Kredili bankomat hesabı başvuru” sekmesine tıklamaları gereklidir.

  • Kısa SMS yolu ile Başvuru

Vakıfbank kredili bankomat hesabını aktif etmek isteyenler, “KMH” kelimesini, TC kimlik numaralarını ve istedikleri limit tutarını yazıp 5724’e kısa bir SMS göndererek başvuruda bulunabilirler.

Vakıfbank kredili bankomat hesabına yapılan başvurular en kısa sürede sonuçlanmakla beraber başvurusu kabul edilen başvuru sahiplerinin, hesapları derhal aktif hale getirilerek tanımlanan kredi miktarı kullanıma hazır hale gelmektedir.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Faiz Oranı

Düşük miktarlı nakit sıkıntısına düşen gerçek ve tüzel kişiler, Vakıfbank kredili bankomat hesabı ile kredi çekmekden nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Nitekim bir kredi hizmeti olmadığı için bankomat hesabından kullanılan krediler için ek bir masraf, komisyon ödenmesi gerekmez. Vakıfbank kredili bankomat hesabından kullanılan ek limitler için sadece %3’e yakın bir faiz uygulanmaktadır. Bu faiz miktarı, hesaptan kullanılan ana paranın ödendiği tarihe kadar işlemketedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz