Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Akbank Telefon Numarası Güncelleme / Değiştirme Nasıl Yapılır?

Akbank Telefon Numarası Güncelleme / Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri de Akbank’tır. Birçok tüketici Akbank hesaplarında kayıtlı olan telefon numaralarını değiştirdiklerinde sorun yaşamaktadır. Özellikle de internet bankacılığında bu sorun ile karşı karşıya gelmeniz muhtemeldir. Çünkü internet bankacılığı girişlerinizde şifre olarak telefonunuza gelen şifre kullanılmaktadır. Eğer telefonunuzu değiştirdiyseniz ve bunu bankanızda güncellemediyseniz giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. 

Bununla birlikte internetten yapacağınız alışverişlerinizde genellikle 3D doğrulama kodu telefonunuza gelir. Gelen bu doğrulama kodu ile birlikte alışverişinizi güvenli bir şekilde tamamlarsınız. Eğer telefonunuza şifre gelmemişse bu da telefonunuzun güncel olmadığını gösterir. Birçok tüketicinin yaşadığı bu sorundan nasıl kurtulacağını ise bu yazımızda detaylı bir şekilde göstereceğiz. 

Akbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Akbank hesabınızda kayıtlı olan telefon numaranız değiştiyse yeni numaranızı bankanız aracılığı ile bildirmek diğer bir deyişle de güncellemek gerekmektedir. 

Öncelikle Akbank internet şubesinden ne yazık ki numara değiştirme ve güncelleme işlemlerinizi yapmanız mümkün değildir. Bunun için genellikle şubeye gitmeniz gerekiyor. Çünkü belli başlı evrakları sizlere imzalatmaları gerek. Ama detaylı bilgi almak için şubeye gitmeden önce müşteri hizmetlerini aramalısınız. 444 25 25 numaralı telefon üzerinden Akbank müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bu numara üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçip direkt olarak hesabınıza kayıtlı telefon numarasını güncellemek istediğinizi belirtebilirsiniz. 

Müşteri hizmetlerine telefonda beklemeden direkt olarak erişmek istiyorsanız, 444 25 25 numaralı telefonu ya da 0850 222 25 25 numaralı telefonu aramalısınız. Telesekreter direkt konuşmaya başlayacaktır. Onun konuşmaya başlamasında sonra 4 numaralı tuşa basınız. Hemen arkasından da 2 numaralı tuşa basmalısınız. Bu yaptığınız işlemlerden sonra da sıfıra ardı ardına basmaya başlayın. Sürekli sıfıra bastığınız için direkt olarak beklemeden Akbank müşteri hizmetleri yetkililerine bağlanabileceksiniz. 

Akbank ATM’lerinden numara değiştirme ve güncelleme işlemleri güvenlik ihlalleri nedeniyle şu anlık yapılamamaktadır. Numara güncellemek için öncelikle müşteri hizmetlerini hemen ardından da Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Akbank şubesinde yapılacak işlemlerden sonra otomatik olarak sistemde numaranız değişmiş olacak ve istediğiniz numara ile işleme devam edebileceksiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz