Ana Sayfa Krediler Kredi Kartı harcama İtirazı Nereye Yapılır ?

Kredi Kartı harcama İtirazı Nereye Yapılır ?

Kredi Kartı harcama İtirazı Nereye Yapılır

Kredi kartı sizin adınıza bankadan onaylanmış hazır kredi anlamındadır. Kredi kartından nakit para çekebileceğiniz gibi harcamalarınızı öteleyebilirsiniz. Bankalar size kefil olmuş durumda harcamalarını sizin adınıza karşı tarafa öder. Peki sizin bilginiz dışında bir tutar esktrenize yansımış ise kredi kartı harcama itirazı nereye yapılır sonuçlanma işlemi nasıl yürümektedir ?

Kredi Kartı Harmaca İtirazı

Kredi kartınızda sizin bilginiz ve izniniz dışında harcama var ise hemen itiraz edin. İtiraz ettiğiniz kredi kartı ödemesi resmi olarak araştırılıp haklı bulunmanız durumunda ödemeyi alan pos cihazının hesabından alınarak size geri iade ediliyor. Güvenliğinizin sağlanması için tüm işlemleri banka üstleniyor. Şüpheli veya hatalı işlemleriniz için ne kadar erken itiraz ederseniz o kadar iyi olur. İtirazlar uluslar arası kanunlara göre yapılır. Yazılı itiraz vermeniz gerekmektedir. Şubenize giderek kredi kartı harcama itiraz formu doldurarak işlem başlatabilirsiniz. İtiraz talep formunu mail ile de gönderebilirsiniz. 3 gün içerisinde dilekçeniz işleme alındı diye SMS bilgilendirmesini bekleyiniz. Bilgilendirme ardından inceleme süreci başlayacaktır.

Kredi Kartı Harmaca İtirazı

15 Gün ara ile gelişmelerden haberdar edilirsiniz. Maksimum süre ise 180 gün ile sınırlandırılmıştır. En geç 6 ay sonra size nihai kesin geri dönüş yapılır ve karara bağlanmış olur. Ancak kart ile fiziki işlemlerde şifre girilerek yapılması durumunda olumsuz sonuçlanır. Aynı zamanda 3D secure sistemi ile de yapılan işlemler olumsuz olarak kısa sürede sonuçlanır. Gerçekten sizin bu işlemi yapmadığınızı kanıtlamanız ve bilginiz dışında olduğunu göstermeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Harcama İtirazı Süresi

Kredi kartınızdan yapılan harcamadan ekstre kesim tarihine kadar haberinizin olmaması hukuken kabul edilir durumdur. Ancak ekstrenizi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yüzden ekstre kesim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde kredi kartı harcama itirazı nereye yapılır mail ile mi istiyorsun şubeye direk mi karar verip işlem başlatmanız gerekiyor. Gerekli süreler içerisinde tamamlanmayan işlemlerde başvurunuz incelemeye alınmayacaktır.

Kredi Kartı Harcama İtirazı Süresi

Kredi Kartı Harcama İtirazı Hangi Durumlarda Kabul Edilir

Çalıntı şüpheli harcamalarınız için harcama itirazı başlatabildiğiniz gibi tamamlanmayan işlemlerinizdeki hatalar için de aynı prosedürü uygulamanız gerekiyor. Kredi kartınız ile ATM den nakit para çekimi yaptınız ancak ATM düşük tutar ödemesi yaptı ya da hiç para vermedi ancak ekstrenize yansıdı. Bu gibi durumlarda da kredi kartı harcama itirazı yapmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz