Ana Sayfa Bankacılık Fibabanka Kiraz Hesap Nedir Özellikleri

Fibabanka Kiraz Hesap Nedir Özellikleri

Türkiye’nin önemli bankalarından birisi olmasına rağmen yeteri kadar tanınmayan Fibabanka, müşterilerine çok özel fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlardan birisi de Kiraz Hesap olup, diğer bankalara göre çok farklı avantajlara sahip olduğu söylenebilir. Bahse konu hesap ile ilgili genel detaylar aşağıda yer almaktadır. Fibabanka Kiraz Hesap nedir, özellikleri nelerdir sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kiraz Hesap Nedir?

Kiraz Hesap, yüksek faiz geliri elde edebileceğiniz bir hesap türü olarak ifade edilebilir. Bu hesapta birikimleriniz gecelik faiz sayesinde değerlenir. Üstelik bu hesap TL, EUR ve USD cinsinden açılabilir. Bankacılık işlemleri de son derece hızlıdır. Bu ise zaman kaybetmeden işlemlerinizi yapmanıza imkan verir. Kiraz Hesap tarafından sizlere sunulan avantajlardan bazıları şu şekildedir:

  • Gecelik yüksek mevduat faizi
  • Birikim yaparken aynı zamanda paranın değerinin düşürmeden harcama imkanı
  • İlk 60 gün boyunca Hoş geldin Faizi ve sonrasında da yine yüksek faiz oranları
  • Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden ücretsiz EFT ve havale imkanı
  • TL için %14, USD için %3 ve EUR için %0,75 hoş geldin faizi
  • TL için %12,25-13,50, USD için %1,75-%2,75 ve EUR için ise %0,50-0,25 arasında devam faizi

Bunların haricinde söz konusu hesabın daha farklı özellikleri de vardır. Ayrıca banka tarafından bu özelliklerin zaman zaman değiştirildiğinin unutulmaması gerekir. Fakat diğer bankalar tarafından sunulan imkanlar dikkate alındığında bahse konu hesabın son derece avantajlı olduğu söylenebilir.

TL ve USD cinsinden hesapları internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve banka şubelerinden açtırabilirsiniz. Fakat EUR cinsinden olan hesapları açtırmak için banka şubesine kadar gitmeniz gerekir. Eğer hesabınızın içinde para yok ise yine bu kanallardan hesabınızı iptal edebilirsiniz.

Kiraz Hesap üzerinden faiz geliri elde edebilmeniz için öncelikle bakiyenizin alt limitlerin üzerinde olması gerekir. Gerçek kişiler için alt limitler 1.000 TL ve 1.000 USD/EUR iken üst limitler ise 500.000 TL ve 150.000 USD/EUR şeklinde belirlenmiştir. Tüzel kişilerde ise farklı olarak alt limit TL cinsinden 5.000 TL olup, diğer limitler aynı şekilde geçerlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz