Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? EFT İle Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

EFT İle Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcu ödeme konusunda önemli bilgiler vermek için sizlere bu yazımızı hazırladık. Çeşitli yollar sayesinde kredi kartı borcunuzu ödeyebileceksiniz. Kredi kartı borcunuzu EFT yolu ile de ödeyebileceksiniz. EFT ile nasıl kredi kartı borcunuzu ödeyebileceğinizi merak ediyorsanız bu noktada sizlere önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Ama her şeyden önce EFT nedir ve nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz. 

EFT Nedir?

Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir. EFT demek başka bir banka üzerinden başka bir banka hesabına para göndermek demektir. 

EFT yardımıyla başka bir bankada bulunan hesabınıza para gönderebilmeniz mümkün olacaktır. Böylelikle kredi kartı borcunuzu da EFT ile birlikte ödeyebilmeniz mümkündür. 

EFT İle Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

EFT ile kredi kartı borcunu ödemek isterseniz aşağıda olan bilgiler ile birlikte rahatlıkla borçlarınızı ödeyebilirsiniz. 

  1. Kendi bankanızın internet bankacılığı hesabına girmeniz gerekmektedir. 
  2. İnternet bankacılığı üzerinde Borç Ödeme kısmına girmelisiniz.
  3. Kredi kartını seçtikten sonra başka banka kredi kartı borcu ödeme adımına geçiniz.
  4. Eğer bankanızın internet bankacılığı kısmında borç ödeme kısmı yok ise, Transfer ve ödeme kısmını seçmeniz çok önemlidir. Ödeme kısmı sonrasında ise kredi kartı borcu ödeme kısmını işaretlemelisiniz.

Yapacağınız işlem EFT kapsamına gireceği için eğer hafta sonu yaparsanız borcunuz hafta içi bankaların açık olduğu saatler arasında gerçekleşecektir. Başka bankalara kredi kartı borcu ödeme işlemini hafta sonu yapmayı düşünüyorsanız ve ödemenizin son günü ise bu durumu göz önünde bulundurmanızı dileriz.

Başka Bir Bankanın Kredi Kartı Borcunu ATM Üzerinden Ödeme İşlemleri

Başka bir bankanın kredi kartı borcunu ödemek istiyorsanız EFT üzerinden ödeyebileceğiniz gibi ATM üzerinden de rahatlıkla ödeyebilirsiniz. 

ATM üzerinden gelerek borç ödeme kısmına tıklayarak rahatlıkla ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkün olmaktadır. ATM üzerinden rahatlıkla ödeme yaparken bazı kesintilerle karşı karşıya gelebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz