Havale İle Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Havale İle Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?
24 Şubat 2020 01:08 | Son Güncellenme: 26 Şubat 2020 15:55
0
A+
A-

Kredi kartı borçlarının ödenmesinin çeşitli yolları vardır. Bizler de bu yazımızda havale işlemleri ile birlikte kredi kartı borcu nasıl ödenir konusuna değinmeye çalışacağız. 

Kredi kartı borcu insanları çoğu zaman zora sokmaktadır. Tam zamanında ödenmeyen borçlar olduğu zaman kredi notlarınız düşmekte ve faizlerle karşı karşıya kalmaktasınız. Bunu bilen bankalar da kredi kartı borcunuzu kolay bir şekilde ödemenizi sağlayacak olan fırsatları sizlere sunmuşlardır.

EFT ve havale işlemleri ile birlikte kredi kartı borcunuzu rahatlıkla ödeyebilmeniz mümkün olmaktadır. Havale işlemlerini nasıl yapabileceğinizi belirtmeden önce havalenin ne demek olduğuna sizlerle birlikte değinelim.

Havale Nedir ve Havale İle Birlikte Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Havale işlemleri demek aynı bankada bulunan başka bir hesaba para göndermek demektir. Havale, çifte yetkilendirmeyi içeren tek taraflı ve varması gereken hukuki bir işlemdir. Mevduat sahibi bir başkasının hesabına ya da hesaplarına, kendi hesabına ya da hesaplarına para aktarabilir. Havalenin gerçekleşmesi için mevduat sahibinin bankaya talimat vermesi yeterlidir.

Örneğin başka bir bankadan kredi kartınız var ve aynı bankada bulunan hesabınızdan kartınızın borcunu ödemek istiyorsunuz, gidip para çekip kredi kartı borcu ödemenize hiç gerek yoktur. İnternet bankacılığı hesabınıza girmeniz gerekecektir. İnternet bankacılığı hesabından kredi kartı hesap numarasını girerek kredi kartı borcunuzu havale işlemleri üzerinden ödemeniz mümkün olacaktır. 

ATM Üzerinden Havale İle Kredi Kartı Borcu Ödeme: ATM üzerinden kredi kartı borcunu ödemek istiyorsanız yine havale işlemleri ile birlikte kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kendi kartınızı ATM’ye soktuktan sonra para gönderme kısmına girmeniz gerekmektedir. Para gönderme kısmından da kredi kartı IBAN numaranızı yazmanız gerekmektedir. IBAN numaranızı yazdıktan sonra direkt para gönderme işlemi yapılacak ve kredi kartı borcunuzu rahatlıkla ödeyebilmeniz mümkün olacaktır. 

Müşteri Hizmetleri İle Kredi Kartı Borcu Ödeme: Bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden havale işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Müşteri hizmetleri numarası üzerinden müşteri hizmetleri temsilcilerine havale işlemleri için yardım istemeniz yeterli olur. Ama telefon ile havale yapmak daha fazla komisyon gerektirmektedir. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.