Bölgesel SEO Hakkında Merak Edilenler

Bölgesel SEO Hakkında Merak Edilenler
1 Kasım 2019 11:08 | Son Güncellenme: 1 Kasım 2019 11:09
0
A+
A-

Bölgesel SEO internet sitenizin belli bir bölgede ya da lokasyonda yapılan aramalarda görünmesi için yapılan çalışmaların genel adıdır. Bu noktada akıllara yerel işletme nedir, yerel SEO neden önemli, yerel SEO nasıl yapılır gibi sorular gelmektedir. Doğru şekilde yapılan bölgesel SEO çalışmaları sitenizin üst sıralarda görünmesini sağlar. Bu uygulama hem etkili hem de hesaplı pazarlama yöntemi olduğundan dolayı firmanızın pazarlama stratejisi içerisinde mutlaka yer almalıdır.

Yerel İşletme Nedir?

Yerel işletme nedir sorusunun yanıtı adından da anlayacağınız üzere belli bir bölgeye yönelik hizmet veren küçük işletmeler olarak ifade edilebilir. Bu tarz yerler için bölgesel SEO ayrı bir öneme sahiptir. Yapacağınız bölgesel SEO çalışmalarıyla firmanızın gelirlerini günden güne daha da artırabilir, daha fazla müşteri sayısına ulaşabilir ve potansiyel müşterilerinizi daha iyi görebilirsiniz. Google tarafından küçük işletmeler için sağlanan avantaj olarak da nitelendirilen bölgesel SEO çalışmalarında dikkatli olmanız gerekir. 

Yerel SEO Neden Önemli?

Yerel SEO neden önemli diye baktığınızda pek çok yanıtla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde internet kullanım oranının giderek artmasıyla işletmelerin kendilerine dijital ortamda yer edinmeleri de gerekli hale gelmiştir. Yapacağınız yerel SEO çalışmaları ile işletmeniz için yeni stratejiler geliştirebilir ve büyüme yolunda adım adım ilerleyebilirsiniz. Yani yerel SEO neden önemli sorusunun en önemli yanıtı işletmenizin büyümesine katkıda bulunması olabilir. Hedef kitlenin de artmasına yardımcı olan bu uygulamalara başlayabilmek için Google My Business hesabı edinmekte yarar vardır. Yerel ve bölgesel SEO hakkında sorularınıza cevap bulmak için SEM SEO sayfasını ziyaret edin: https://www.semseo.com.tr/yerel-seo-kapsamli-guncel-rehber.html

Yerel SEO Nasıl Yapılır? 

Yerel SEO nasıl yapılır diye araştırma yaptığınızda öğrenmeniz gereken ilk nokta hedef kitlenizdir. Yani hedef kitlenizi iyi tanımalı, mevcut müşterilerinizin davranışlarını iyi analiz etmelisiniz. Bunun için müşteri profili hazırlayabilir ve dışarıdan ikinci bir görüş alabilirsiniz. Ayrıca satış noktaları belirlemeniz de size yarar sağlayacaktır. 

Yerel SEO nasıl yapılır diye baktığınızda karşınıza Google My Business çıkacaktır. Yapılan yerel aramalarda internet kullanıcıların o bölgede bulunan işletmeleri görebilmeleri için hazırlanan GMB bir Google ürünüdür. Bu uygulama içerisinde çalışma saatleriniz, şirketinizin ismi ve adresiniz, telefon numaranız, işletmenize ait fotoğraflar, harita, internet siteniz gibi çeşitli bilgilere yer verebilirsiniz.

Google My Business hesabı oluşturduktan sonra yerel müşterilerinize özgü sayfa ve içerik çalışması yapmalı, o bölgeye özel zengin işaretlemeler ve backlink çalışmalarına yer vermelisiniz. Aynı zamanda temel SEO çalışmaları yapmanız da işletmeniz için yarar sağlayacaktır. Bunların hepsini en doğru şekilde yapabilmeniz için SEM SEO istediğiniz her an size profesyonel destek sunacaktır. Yerel SEO hakkında kapsamlı bilgi için SEM SEO linkine tıklatabilirsiniz: https://www.semseo.com.tr/birden-fazla-lokasyon-icin-yerel-seo.html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.