Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya’ya gitmek isteyen bordo pasaportlu vatandaşlar, vize belgesi almak zorundadır. Bu vize belgesi, ülkeye giriş izni ne anlamına gelir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları 6 ay için 90 gün vizeden muaf tutulmuşlardır. Peki Avusturya vizesi nasıl alınır? Avusturya vizesi başvuru ücreti ne kadardır? Avusturya vizesi almak için gerekli olan belgeler hangileridir?

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?
21 Eylül 2020 15:00 | Son Güncellenme: 15 Eylül 2020 16:33
0
A+
A-

Denize kıyısı bulunmayan ve Orta Avrupa ülkesi olan ülkenin resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti’dir. Avusturya cumhuriyeti, bağımsızlığını 1955 yılında kazanmıştır. Bu ülkenin kuzeyinde Almanya, güneyinde İtalya ve doğusunda Macaristan bulunur. Avusturya’ya gitmek isteyen bordo pasaportlu vatandaşlar, vize belgesi almak zorundadır. Bu vize belgesi, ülkeye giriş izni ne anlamına gelir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları 6 ay için 90 gün vizeden muaf tutulmuşlardır. Peki Avusturya vizesi nasıl alınır? Avusturya vizesi başvuru ücreti ne kadardır? Avusturya vizesi almak için gerekli olan belgeler hangileridir? Bu ve bunun gibi sorular hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi sahibi olmak istiyorsanız yetki verilmiş vize şirketlerine başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz. Avusturya vize başvuruları konsolosluğa yapılmamaktadır. Yetkilendirilmiş vize şirketlerinden almış olduğunuz başvuru formunu ve sizden istenilmekte olan Avusturya’ya ne kadarlık bir süre gitmek istediğiniz ve ne kadarlık bir süre için gideceğiniz sorulan belgeyi doldurmanız gerekir. Randevu aldınız tarihte istenilen yerde bulunmalı ve başvuru formunu almadan önce bize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Bu istenilenleri gerçekleştirdiğiniz zaman vize başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Birçok kişi Avusturya vize başvuru ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Vizeler konsolosluğa yapılmadığından dolayı bize harç bedeli ve onun üzerine eklenen danışmanlık ücretleri birlikte verilmektedir. Yani Ortalama olarak Avusturya vizesi başvuru ücreti 120 Euro civarındadır. Vize başvuru ücreti Euro üzerinden olduğu için dönemsel olarak ücretler farklılık gösterebilir. Avusturya vizesi başvuru ücreti hakkında güncel bilgi edinmek istiyorsanız yetkilendirilmiş vize şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Edinmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Avusturya vize başvurusu, gerekli evraklar hazırlandıktan sonra yapılmaktadır. Avusturya’ya ne kadarlık bir süre için gideceğiniz ve ne için gideceğiniz gerekli belgeleri etkiler. Ancak Avusturya vizesi edinmek için ortak belgeler de mevcuttur. Peki Avusturya vizesi almak için gerekli olan belgeler nelerdir? İşte Avusturya vizesi almak için gerekli olan belgeler:

 • Seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olan ve içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport
 • Vize başvuru formu (Ancak bu bize başvuru formunun İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir)
 • 2 adet kişiye ait nüfus cüzdan fotokopisi
 • İngilizce olarak hazırlanmış bundan vize başvuru dilekçesi
 • İçinde en az 3 bin TL bakiye bulunan ve son 3 aya ait olan banka hesap dökümanları
 • Tapu, ruhsat, ehliyet ve belge fotokopileri gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 30 bin Euro teminatlı bulunan seyahat sağlık sigortası
 • Avusturya’ya yanına gideceğimiz kişiden alınması gereken 1 adet davetiye belgesi
 • Konaklama yapılacak yer ile ilgili belgeler
 • Uçak biletleri
 • Kişinin statüsüne ve işine göre hazırlanması gereken ek belgeler

Avusturya Vizesi Edinmek İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Avusturya vizesi almak için gerekli olan en önemli şart, eksiksiz ve hatasız belge hazırlamaktır. Ayrıca bu belgelerin verilmesinden önce sizden istenilen vize başvuru ücretini zamanında ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yetkilendirilmiş vize şirketleri, vizenizi değerlendirmeye almayacaktır. Aynı zamanda Avusturya vizesi almak için ödemiş olduğunuz vize başvuru ücreti de size geri verilmeyecektir. Bu yüzden yetkilendirilmiş vize şirketleri tarafından sizden istenilen vize başvuru belgesini doldururken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizden istenilen bu belgeyi doldurduktan sonra birkaç kez kontrol etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.