Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Kurtaran Hesap, Denizbank’ta vadesiz TL veya maaş hesabı bulunan banka müşterilerine özel olarak sunulan bir tür kredili mevduat hesabıdır. Nitekim Denizbank kurtaran hesap sahipleri, hesaplarında yeterli bakiye olmadığı zamanlarda dahi bankanın kendilerine tanıdığı ek limit uyarınca bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir.

Nitelik olarak bankacılıktaki kredili mevduat hesabı hizmetlerine denk gelen Kurtaran Hesap, acil nakit ihtiyacı duyan bireysel ve kurumsal müşterilerin, herhangi bir kredi masrafı, ücreti ödemeden şubeye gitmeden nakit ihtiyaçlarını karşılamasına hizmet etmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Denizbank müşterilerine özel olarak sunulan Kurtaran Hesap kampanyasının hesap sahiplerine sağladığı avantajları sizin için derledik.

  • Denizbank vadesiz TL hesabında yeterli bakiye bulunmayan Kurtaran hesap sahipleri, hesaplarına tanımlanan eksi bakiye limitinden istedikleri gibi harcama yapabilirler. Ayrıca Denizbank tarafından tanımlanan ek limitten kullanılan paraların geri ödemesi 12 taksitli olarak yapılabilir.
  • Denizbank vadesiz TL hesabından ödenmesi için otomatik talimat verilen elektrik, su, doğalgaz yahut telefon faturası gibi aylık ödemelerin, ödeme gününde hesapta yeterli bakiye olmasa dahi kurtaran hesap bakiyesinden otomatik ödemesi gerçekleştirilir. Bu sayede nakit sıkıntısına düşen hesap sahiplerinin, daha zor duruma düşmesinin önüne geçilmeye çalışılır.
  • Denizbank tarafından verilen banka kartından, Denizbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden alışveriş yapılması şartıyla alışverişlerde Kurtaran Hesap bakiyesinden harcama yapılabilir.
  • Kurtaran Hesap bakiyesinden para kullanmanız halinde, paranın ödendiği güne kadar faiz ücreti işletilir. Ek limit için hesaplanan faiz ücreti sadece parayı kullandığınız günle orantılı şekilde hesap edilir.
  • Kurtaran hesap üzerinden yapılacak taksitli işlemlerde herhangi bir limit uygulaması yoktur. Hesaba tanımlanan tüm ek limit, taksitli olarak kullanılabilir. Ancak taksitli olarak yapılacak işlemlerin alt limiti en az 200 TL olması gereklidir.
  • Kurtaran hesap bakiyesinden kullanılan hesap kredileri; 3, 6, 9 ve 12 aylık dönemler halinde ödenebilir.
  • Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye bulunmasına rağmen istemeniz halinde Kurtaran Hesap bakiyesinden taksitli olarak para kullanabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap için başvuru yapmak isteyenler bizzat şubeye giderek başvuru yapabilecekleri gibi kısa bir SMS mesajı ile de başvuru yapabilirler.

  • SMS İle Başvuru Yolu

Denizbank kurtaran hesaba SMS ile başvurmak için; “KURTARAN” yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e kısa bir mesaj gönderebilirsiniz. SMS yolu ile yaptığınız başvurular ortalama 5 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde tarafınıza gönderilecek onay mesajı ile beraber en yakın Denizbank şubesine giderek başvurunuzu tamamlamanız gereklidir.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranı

Denizbank kurtaran hesap üzerinden müşterilerine verdiği düşük miktarlı krediler için herhangi bir ücret ve komisyon talep etmemektedir. Ancak kurtaran hesap üzerinden kullanılan paralar için aylık %2.02 + vergiler olmak üzere faiz işletilmektedir. Hesap sahiplerinin kullandığı anapara miktarı üzerinden faiz ücreti hesaplanmaktadır. Nitekim ana paranın kullanıldığı gün sayısı ile orantılı olarak faiz ücreti, her ayın sonunda kesilen hesap ekstresine yansıtılmaktadır. Anaparanın ödenmesi içi belirlenen günde ödeme yapılmaması halinde gecikme faizi sadece ana para üzerinden hesaplanacaktır. Ayrıca kurtaran hesap limitinin kullanılmasından dolayı hesap edilen faize, gecikme faizi uygulanmaz.

Denizbank kurtaran hesap ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve son faiz oranlarından haberdar olmak için https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/kredi-mevduat-hesabi/kurtaran-hesap.aspx bu siteyi takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz